Haber : İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Beydağı Şubesi Açıldı - Haberler

Haberi Paylaş

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Beydağı Şubesi Açıldı

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Beydağı Şubesi Açıldı

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Beydağı Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.

İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi Beydağı Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Başkan Yardımcısı M. Yaşar Karataş, Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Şahin, Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, Elazığ ve Adıyaman Eczacı Odası Temsilcileri, Eczacılar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Kooperatif Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Şahin, Kooperatifçilik hareketinin Eczacılık kooperatifi ile farklı bir boyut kazandığını dile getirerek "Bu alanda disiplin sağlayarak kooperatifçiliğin üzerindeki yanlış algıyı ortadan kaldırdık" dedi.

Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi ise açılışı gerçekleştirilen şubenin, eczacıların ilaç temininde karşılaştıkları sorunları ortadan kaldıracağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır ise eczacılığın seçkin bir meslek olduğunu dile getirerek kooperatifleşmenin önemine dikkat çekti. Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak da, eczacıların toplum sağlığı alanında, önemli merkezler olduğunu belirtti.

Vali Kamçı'da yaptığı konuşmada, "Eczacılık, insan var oldukça varlığı devam edecek olan bir meslektir ve mevcut sağlık sisteminin çok önemli bir parçasıdır. Eczacılar ise reçete edilen ilaçları şifa arayan hastalara tedarik etmekle mükellef sağlık çalışanları olup ilaçların kullanım şekli ve tedavi süreci konusunda hasta ve hasta yakınlarının bir nevi sağlık danışmanıdırlar. Dolayısıyla gerek hastanın gerek hasta yakınının yeterli sağlık hizmeti ve sosyal destek alıyor olduğuna kanaat getirmesi özellikle psikolojik açıdan son derece önem arz etmektedir. Bu bakımdan, doktor ve hemşirelerin sunduğu sağlık hizmeti eczacıların sunduğu hizmetle taçlanmakta ve sağlık hizmeti talep eden kimselerin tedavi süreçleri ivme kazanmaktadır. Hulasa, sağlığa uzanan yolun önemli duraklarından birini eczaneler oluşturmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, İstanbul Eczacılar Kooperatifinin Malatya, Adıyaman ve Elazığ illerindeki eczacı ortakları aracılığıyla bu illerdeki hasta vatandaşlarımıza şifa dağıtacak olan Beydağı Şubesi'nin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ederek, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kurdele kesiminin ardından açılışa katılanlar yetkililerden bilgi aldı. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Süleyman Kamçı İstanbul Malatya Beydağı Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title