Haberler

Hulki Cevizoğlu, Nazilli'de Ülke Gündemini Konuştu

Abone Ol

Güncel siyasi gelişmeler ve ülke gündemine dair çarpıcı konuşmalar yapan araştırmacı, gazeteci Hulki Cevizoğlu Nazilli’de sevenleri ile buluştu.

Güncel siyasi gelişmeler ve ülke gündemine dair çarpıcı konuşmalar yapan araştırmacı, gazeteci Hulki Cevizoğlu Nazilli'de sevenleri ile buluştu.

Büyük ilgi gören Yazar-Gazeteci ve TV Programcısı Hulki Cevizoğlu gündeme dair çarpıcı açıklamalar ile kendisini dinlemeye gelenlerin sorularına cevaplandırdı. Kendisinin de bir televizyoncu olduğunu hatırlatan Hulki Cevizoğlu, bugüne kadar televizyon programlarının hangilerinde reytinglerin nelerle yükseltildiği hakkında da konuşarak kişilerin guruplarla toplulukla neleri yapıp neleri yapmadığı hakkında bilgiler verdi. Grup davranışında bilincin kalmadığını tek başınayken kişinin yapmayacağı şeyleri grubun içinde yer aldığında yaptığını belirten Hulki Cevizoğlu, "30 yıllık gazetecilik sürecimde yaşadığım ve gördüğüm olay şu. Demokrasilerde eşit güçler yarışır, savaşır. Ama bizim ülkemizde kitle haline geliyoruz. Özellikle seçim öncesi grubun ve kalabalığın peşinden giderek kişisel yapılmayacak hareketleri yapıyoruz. Böylelikle de insan topluluk yani kalabalık ne yaparsa onu yapar hale geliyor ki bu da Eşrefi Mahlükat olarak otoriteye itaat eder sonucunu doğurur " dedi.

Sağlam bir Atatürkçü olduğunu belirten Hulki Cevizoğlu Atatürk'ün bir sözünde gazeteci olduğunu söylediğini belirterek "Atatürk Kendi medyasını 100 yıl önce kendi kurmuştur. Muhalefet başkanlarının da bugün bunu yapmaları gerekiyor. Partilerine gönül vermiş hiç mi paralı insanlar iş adamları yok onlar sponsor olabilirler. İnsan olmanın özelliği bilinçte yatıyor, düşünebilmekten geçiyor. Elimize hükmeden beynimizdir. Bizi millet yapan bizi insan yapan beynimizdeki düşüncedir. Beyin sonuçta bir avuç et parçasıdır. Ancak beynin içindeki düşünce çok önemlidir. Siyasi iradesi ve bilinci milleti millet yapar. Muhalefete gönül vermiş bilinçli iradeli iş adamları milletine sahip çıkmalı mücadele edebilmek için kendi medyalarını kumralıdır ya da Devlet herkese eşit para dağıtarak eşit propaganda yapabilecek fırsat tanımalıdır" ifadelerini kullandı.

Kültür ve sanata sahip çıkmanın da bilinçle ilgili olduğunu vurgulayan Cevizoğlu, "7 yıldır büyük bir emekle sürdürdüğünüz ve sürdürmeye devam ettiğiniz festivaliniz için Nazilli Belediyesini ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ı tebrik ediyorum" dedi. Ankara'daki patlamalardan bahseden Cevizoğlu devletin başkentinde hiç mi istihbarat alınamadığını sorguladı. Dünyanın neresinde olursa olsun İktidara tabi olmanın kölelik olduğu belirten Hulki Cevizoğlu "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" diyerek programını sonlandırdı. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hulki Cevizoğlu Atatürk Nazilli Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title