Haberler

HDP Batman Milletvekillerinden Orta Soru Önergesi

Güncelleme:

HDP Batman Milletvekilleri Ali Atalan, Saadet Becerikli ve Ayşe Acar Başaran hazırladıkları ortak dilekçede meclise araştırma önergesi verdi.

HDP'li vekiller'den meclise araştırma önergesi

HDP Batman Milletvekilleri Ali Atalan, Saadet Becerikli ve Ayşe Acar Başaran, Batmanda yaşanan gözaltı ve tutuklamalar için meclise araştırma önergesi verdi.

"Partimiz, çalışanlarımız ve Türkiye'nin demokratik güçlerine yönelik kolluk kuvvetleri tarafından uygulanan şiddetin kaynağının belirlenmesi, Anayasa ihlallerinin araştırılması ve hukuk kurallarına aykırı şekilde yapılan uygulamaların engellenmesi amacıyla bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması elzemdir" diyen 3 vekil, TBMM Başkanlığına verdikleri dilekçede şu ifadeleri kullandılar.

"Kolluk kuvvetlerinin yurttaşlara yönelik saldırgan, hukuk dışı ve düşmanca tavırları basında da genişçe yer bulmuş ve vicdanları yaralamıştır. Birçok kez kolluk kuvvetleri yasal sınırları aşarak darp, yaralama ve hatta ölüme sebebiyet vermiştir. Uygulayanları ve karar alıcıları herhangi bir cezaya tabi tutulmadığından bu şiddet artarak devam etmektedir"

GÖZALTI GEREKÇELERİ ESKİYE DAYANIYOR

HDP Milletvekilleri Ali Atalan, Saadet Becerikli ve Ayşe Acar Başaran, ayrıca, 4-5-6 Ağustos 2015 tarihlerinde Sason ilçesinde jandarma tarafından yapılan ev baskınları sonucu Sason'un Karameşe, Kelhasan, Hevre köylerinden 9 kişinin hukuk kuralları hiçe sayılarak 2012-2013 tarihli telefon dinlemelerinin bahane edilmesiyle gözaltına alındıklarını belirttiler.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Ayşe Acar Başaran Saadet Becerikli Ali Atalan Batman Yerel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500

Yorumlar (1)

Sasonlu:

Bunlar bir numaralı terörist

4
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title