Haberler

Ggc'den Kitap Festivaline Tam Destek

Gaziantepli ünlü yazar Ahmet Ümit ve Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyarete ederek, Kitap Festivali için destek istediler.

Gaziantepli ünlü yazar Ahmet Ümit ve Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyarete ederek, Kitap Festivali için destek istediler. GGC Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kurulu, festivale tam destek vereceklerini ifade ettiler.

Gaziantep'te ilk kez 2-4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan l. Kitap Festivali'nin Genel Koordinatörlüğünü yapan Yazar Ahmet Ümit, sponsor firmalardan Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan ile birlikte, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette kitap festivalinin amacını anlatan Ümit, basın kuruluşlarının desteğini istedi.

BU BİR ANTEPLİLİK PROJESİDİR

Festivalin hiçbir siyasi görüşle örtüşmeyeceğini ve bir Antepli'lik projesi olduğunu ifade eden Ümit, " Gazeteciler Cemiyetinden bu festivale büyük katkı göstermelerini bekliyoruz. Bu bir kent projesidir. 2 Mayıs Cuma günü Gaziantep Lisesi'nin önünden bir yürüyüşüyle başlayacak olan Kitap Festivali'ne Yekta Kopan, Mario Levi, Murat Menteş, Ayhan Bozkurt, Selahattin Yusuf, Tarık Tufan, Gökdemir İhsan, Bilgehan Pamuk gibi yazarlar katılacak. Kendirli Gazi Kültür Merkezi'nin önünde yapılacak açılış konuşmalarının ardından yazarların etkinlikleri başlayacak. Festival boyunca yazarlar Gaziantep'in değişik yerlerinde ve tarihi mekanlarında söyleşiler yapacak ve kitaplarını imzalayacaklar. "dedi.

GAZİANTEP'E KİTAP EVİ YAPILMALI

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise, Kitap Festivalinin yerinde bir proje olduğunu belirterek, Yazar Ahmet Ümit'e, Gaziantep'e yakışır bir kitapevi yapılması önerisinde bulundu.

Gaziantep'te bugüne kadar sanayi ve ticaret fuarları yapıldığına değinen Başkan Ay, "Bir Gaziantepli olarak gurur duyduğumuz sayın Ahmet Ümit bir ilke imza atarak ilk Kitap Festivali'ne öncülük edecek. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e ve tüm sponsor firmalara teşekkür ediyorum. Gazeteciler Cemiyeti olarak bu projeye tam destek vereceğiz. Kentin kültür ve sanat alanındaki değeri yeni bir anlam ve önem kazanacaktır" dedi.

Ahmet Ümit ziyaret sonrası GGC'nin hizmet yerini inceledi ve yönetim kurulu ile hatıra fotoğrafı çektirdi. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İbrahim Ay Gaziantep Yerel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title