Haberler

Esendere Belediyesi Yeni Binasına Taşındı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi, yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi, yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi, 20 yıldır belediye hizmetlerinin yürütüldüğü karayollarına ait binanın "gümrük binalarının modernizasyonu" kapsamında yıktırılmasının ardından inşa edilen yeni binasına kavuştu. Hizmetleri bir süre eski evinde verdiğini belirten Belediye Eş Başkanı Akif Kaya, "Bugün itibarıyla belediyemiz yeni hizmet binasına taşındı. 20 yıldır belediye hizmetlerinin yürütüldüğü karayollarına ait binanın da 'gümrük binalarının modernizasyonu' kapsamında yıktırılmasıyla çareyi eski evimde hizmet vermekte buldum. Tek katlı müstakil evimi belediye hizmet binasına dönüştürdüm. Belediye başkanı seçildiğimden itibaren kendime ait müstakil evimde hizmet vermeye başladım. Evimin yanındaki bin 500 metrekareli arsayı belediye hizmet binasına hibe ettim. Yapımına başladığımız bina tamamlandı. Şimdi yeni binamızda halkımıza hizmet veriyoruz. Tüm hizmet birimlerimiz bu binada bir araya toplanmış oldu" dedi.

Önümüzdeki yıl altyapı çalışmalarına başlayacaklarını söyleyen Başkan Kaya, "Beldemizin altyapı sorunu çözüldü, 2017'de çalışmalara başlayacağız. Şu an altyapı çalışmalarımız olan 18 kilometre onaylandı. Sarıyıldız ve Konuklu mahalleleriyle Esendere merkez olmak üzere 18 kilometre alanda altyapı çalışmalarımıza başlayacağız" ifadelerini kullandı. - HAKKARİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Akif Kaya Yüksekova Esendere Hakkari Yerel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title