Haberler

Esendere Belediyesi'nden Hummalı Çalışma

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle yoğunlaştı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle yoğunlaştı.

Esendere Belediyesi'nin sene başından bu yana başlattığı çalışmalar sürüyor. Belde Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında ekipler, Güvenli (Şahı) Mahallesi ile belde merkezi arasındaki 6 kilometrelik yolda genişletme ve zemin iyileştirme çalışması yürüttü. Yol genişletme çalışmalarının kış öncesi bitirilmesi planlanırken, asfaltlama çalışmaları gelecek sene yapılacağı belirtildi.

Belde merkezinden geçen Kesran Deresi yatağı için de yapılan iki taraflı duvar çalışmaları devam ediyor. Duvarın yaklaşık bir kilometrelik kısmında çalışmalar tamamlanırken, geri kalan bölümün çalışmalarına da gelecek sene devam edileceği kaydedildi.

Esendere Belediyesi Eş Başkanı Akif Kaya, çalışmaların yapıldığı yerlerde denetim yaptı. Ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Esendere Belediyesi Eş Başkanı Akif Kaya, 6 kilometre uzunluğundaki yolun genişliğinin 12 metreye çıkarılacağını belirtti. Altyapı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü dile getiren Kaya, Güvenli köyü sakinlerinin en önemli isteklerinin yol olduğunu söyleyerek, "Bu sağlandığında köylerimiz mahalleye dönüşmüş olacak. Yapılan çalışmalarla mesafeler de kısalacak. Ekiplerimiz girdikleri noktada önce yeni yol açma çalışmaları daha sonra da genişletme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar yolları güvenli hale getirdiği gibi insan hayatını da kolaylaştırıyor. Güvenli köyü yolunu bitirdikten sonra beldemize bağlı diğer köylerin yollarında aynı şekilde çalışmalarımız olacaktır" dedi.

Köy sakinleri de yürütülen çalışmalardan memnun olduklarını söylediler. - HAKKARİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Akif Kaya Yüksekova Esendere Hakkari Yerel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title