Haberler

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mahmut Ak atandı

Güncelleme:

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar'ın büyükelçi olarak atanmasıyla boşalan rektörlük koltuğuna vekaleten Prof. Dr. Mahmut Ak atandı. Ak, daha önce İstanbul Üniversitesi'nde rektör olarak görev yapmıştı.

KERİM UĞUR

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü (DEÜ) ve eski AKP İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'ın büyükelçi olarak atanmasıyla boşalan rektörlük koltuğuna vekaleten Prof. Dr. Mahmut Ak atandı. Ak, 2015 yılında yapılan seçimlerde ikinci olduğu halde İstanbul Üniversitesi'ne rektör olarak atanmıştı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü ve eski AKP İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 16 Şubat tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla AİB Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilciliği'ne atandı. Hotar'dan boşalan rektörlük koltuğuna vekaleten oturacak isim belli oldu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi'ndeki rektörlük seçimlerinde 1202 oy alarak birinci sırada yer alan Raşit Tükel yerine 908 oyla ikinci olduğu halde 2 Nisan 2015 tarihinde rektör olarak atanan Prof. Dr. Mahmut AK, DEÜ'ye rektör vekili oldu. Ak'ın İstanbul Üniversitesi'ndeki rektörlük görevi 1 Ağustos 2015 yılında sona ermişti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Sekreterliği tarafından üniversiteye gönderilen yazıda "Üniversiteniz Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar'ın Akdeniz için Birlik (AiB) Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendirilmesi sebebiyle üniversiteniz rektörlük görevini yeni rektör ataması yapılncaya kadar İstanbul üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak'ın vekaleten yürütmesi uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Dokuz Eylül Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Nükhet Hotar Mahmut Ak Rektör Yerel Haberler

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Muharrem İnce, genel merkez binasının kapısına kilit vurdu

Muharrem İnce, genel merkez binasının kapısına kilit vurdu

Pazarcılıktan suç örgütü yöneticiliğine! Çapkanlar'ın lüks araçları ve tekneleri görüntülendi

Pazarcılıktan suç örgütü yöneticiliğine! Çapkanlar'ın lüks araçları ve tekneleri görüntülendi

Bakmadan Geçme

Fury Usyk maçı nasıl izlenir? Tyson Fury Usyk maçı Türkiye yayını var mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 18 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! #128167 Bein Sports CANLI izle! (HD) Bein Sports kesintisiz nereden izlenir? Canlı maç izleme linki #9917 #128250 CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Mayıs günün maçları nereden izlenir? #9917 #128250 Son Kale Hacıbey filmi oyuncuları kim? Son Kale Hacıbey filmi konusu ne? Son Kale Hacıbey ne zaman, nerede çekildi? #128250 Kırımlı filmi oyuncuları kim? Kırımlı filmi konusu ne? Kırımlı ne zaman, nerede çekildi? #128250 Allah Yazdıysa Bozsun filmi oyuncuları kim? Allah Yazdıysa Bozsun filmi konusu ne? Allah Yazdıysa Bozsun ne zaman, nerede çekildi? #128250 Dominik Cumhuriyeti bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? #129342 Güney Kore bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? Bulgaristan bayan voleybol milli takım kadrosu ve İnstagram hesapları ne 2024? #129342 Dallas Mavericks OKC Thunder NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 19 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Panathinaikos Aris maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Panathinaikos Aris maçı şifresiz mi? #9917 Torino Milan maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Torino Milan maçı şifresiz mi? #9917 Kayserispor Konyaspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Kayserispor Konyaspor maçı şifresiz mi? #9917 Başakşehir Trabzonspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Başakşehir Trabzonspor maçı şifresiz mi? #9917
Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title