Buharkent'te Yeni Başkan Vural Görevine Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Buharkent'te Yeni Başkan Vural Görevine Başladı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Buharkent'te Yeni Başkan Vural Görevine Başladı

Buharkent Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu'nun, 6 Şubat 2012 tarihinde makamında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesinin ardından geçen süreçte belediye meclisi üyelerinden Ak Partili Ayhan Sarı ile yarışan MHP'li Yusuf Vural 7'ye karşı 2 oyla...

Buharkent Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu'nun, 6 Şubat 2012 tarihinde makamında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesinin ardından geçen süreçte belediye meclisi üyelerinden Ak Partili Ayhan Sarı ile yarışan MHP'li Yusuf Vural 7'ye karşı 2 oyla başkanlık koltuğuna oturdu.

Yeni Başkan Yusuf Vural, ayağının tozuyla merhum başkanları Kadri Ölçenoğlu'nun izinden gitmek için kolları sıvadı. Vural; "Merhum başkanımızın yarım bıraktığı projelerini tamamlayacağız. Başkanımızın izindeyiz" dedi.

"İLÇESİ İÇİN BÜYÜK HAYALLERİ VARDI"

Bilindiği gibi 67 yaşındaki Maden Yüksek Mühendisi olan Kadri Ölçenoğlu, 2009 yılında yapılan mahalli seçimlerde MHP'den girmiş ve hizmet bayrağını 6 Şubat 2012'de kalp krizine yenilerek yaklaşık 3 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevi sona ermişti. Ölçenoğlu'nun en büyük hayali ise tamamlanması adeta yılan hikayesine dönen üniversite binasını bir an önce tamamlayıp kapılarını eğitime açabilmekti. Okullara yönelik süt kampanyası ve Türkiye istatistiklerinin çok üzerinde olan ilçelerindeki boşanma oranını düşürmek için yine Türkiye'de bir ilk olan ve aileden sorumlu bakanlıkça hayata geçirilen evlilik öncesi kurs çalışması, bölgeye jeotermal kaynakların kazandırılması için yaptığı çalışmalarla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. şubat ayının sonlarına doğru belediye meclisi üyeleri arasında yapılan seçimle 7'ye karşı 2 oyla başkanlığa seçilen MHP'li meclis üyesi Yusuf Vural, ilk iş olarak Başkan Ölçenoğlu'nun üniversite hayalini yerine getireceğini belirtti. Vural; "Keşke başkanımız yaşasaydı da işlerini kendi tamamlasaydı. Acımız büyük ama onun yarım bıraktığı işleri tamamlamak da bundan böyle bizim görevimiz" dedi.

"SEÇİM YARIŞINI KAZANDI"

Başkan Vural, Ölçenoğlu'ndan boşalan koltuğa meclis üyeleri arasında yapılan seçimle geldiğini ifade ederek "Bildiğiniz gibi şubat ayı meclis toplantısı sırasında Başkanımızın rahatsızlığından dolayı Başkanımızı kaybettik. Onun akabinde 5393 sayılı belediyeler kanununa göre 10 gün içerisinde yeni belediye başkanını seçmek durumunda. İlgili yazışmalar yapıldıktan sonra Valilik 8. güne isabet eden pazartesi günü seçim yapılmasını uygun gördü. Bizlerde önce kendi aramızda anlaştık ve partimiz beni aday gösterdi. Ak Partiden Ayhan Sarı arkadaşımızda aday olduğunu beyan etti. ve 7'ye 2'lik bir sonuçla Allah nasip etti ve Buharkent'e Belediye Başkanı

seçilmem söz konusu oldu. Bundan sonra Rahmetli Başkanımızın devam ettirdiği projelerin takipçisi olacağız. Onların bitirilmesi için tüm arkadaşlarımızla birlikte bitirmeye çalışacağız. Ayın 21'inde seneye açılacak olan yüksekokulun binasının yapılması için açılacak olan ihale yapıldı. İhaleye göre Yüksekokulu binamızın yarım kalan işleri ve tefrişi 4 ay içirişinde tamamlanacak. 2010 yılında başlatılan ve bu güne kadar verilen emeklerin inşallah 2012-2013 eğitim-öğretim yılına öğrenci kabul ederek mutlu sona ulaşmasını bekliyoruz. Bununla ilgili olarak geçen yıl üniversite senatosunda kabul edilen ancak YÖK tarafından onay verilmeyen okulumuzun bu kez onay görmesini istiyoruz. Çünkü kaymakamımız başta olmak üzere ilçedeki tüm siyasi partiler ve STK'lar güçbirliği ederek okulumuzun açılması için çabalıyoruz."

"YENİ PROJELER DE TAMAMLANACAK"

İlçemizin diğer önemli eksikleri olan

kapalı spor salonumuz için iller bankasından 500 bin TL ödenek çıkartıldı. 500 seyirci kapasiteli salonumuzun projesini biraz daha geliştirerek daha modern hale gelmesini sağladık. 1954 yılında ilk belediye başkanımız tarafından yapımı tamamlanan sinema salonumuzdaki tadilat için de yine iller bankasından 500 bin TL ödenek çıkartıldı. Çok amaçlı olarak kullanılabilecek sinema salonumuzu da kısa sürede bitirmek istiyoruz. Başkanımızın sağlığında Meclisten de geçirdiğimiz yaşlı bakım huzur evi projelerinin de gündeme alacağız. Çünkü bu projeye gurbetçi vatandaşlarımızın da desteği vardı. Onunda yeri tespit edildi onunda devamı için uğraşacağız" dedi. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kadri Ölçenoğlu Yusuf Vural Ayhan Sarı Buharkent Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title