Haberler

Bozova'da Fıstık Paneli Yapıldı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Fıstık Paneli düzenlendi.

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Fıstık Paneli düzenlendi.

Panel; İl Tarım Müdürü Mahmut Ökten, Doç Dr izzet Açar Bozova İlçe Tarım Müdürü Tahir Külhacı, Bozova Ziraat Odası Başkanı Suphi Aksoy, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Yaylak Belde Başkanı İ. Halil Göçer ve kurum müdürlerin katılımıyla gerçekleşti.

Bozova'daki çiftçilerin sorunlarının konuşulduğu toplantıda başta Antep fıstığı yetiştiriciliği ve Bozova fıstık bahçe sahiplerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Panel, soru cevap şekilde devam etti.

Düzenlenen panelin açılış konuşmasını yapan İl Tarım müdür Mahmut Ökten, " Şanlıurfa, 12 milyon 200 bin dekar alanıyla Türkiye'mizin tarım alanının yüzde beşini sağlıyor. Bu alanın 4,9 milyon dekarın sulanmakta olup, GAP projesi tamamlandığında GAP'la gelen yüzde 30'u bizde gerçekleşecek. Bozova ilçemiz 9 yüz bin dekarlık tarımsal alana sahip olup, Bozova ilçesinde toplam 132 bin dekar alanına Antep fıstığı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Antep fıstığı konusunda bölgemiz önemli bir potansiyele sahiptir. Şanlıurfa ve Gaziantep ülkemizin Antep fıstığı karşılamakta önemli rolleri üstlenmektendir" dedi.

Düzenlenen programda söz alan Bozova Ziraat Odası Başkanı Suphi Aksoy, "Bir ay önce Sayın Müsteşarımız buraya geldi. Antep fıstığıyla ilgili çözüm için söz verdi. Antep araştırmada birkaç uzman ve Haran Üniversitesi'nde uzmanlarımız ile bu gün Antep fıstığı yetiştiriciliğinin çözüm öneriler hakkında çiftçilerimizle toplantı düzenledik. Toplantının verimli geçtiğini bu konuda tüm katılımcılara teşekkür ederim" diye konuştu.

Panel, konuşmaların ardından soru cevap ile sona erdi. - ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hasan Arusoğlu Şanlıurfa Yaylak Bozova Yerel Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300 Halkbank ATM para çekme limiti ne kadar? Halkbank ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor?
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title