Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 12.6.2020
Kızılırmak'ta boğulan 3 çocuğun cenazeleri Şanlıurfa'da toprağa verildi
Kırmızıpınar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, olaydan dolayı büyük bir üzüntü yaşadıklarını dile getirerek ailenin ekonomik olarak zor durumda olduğunu, çocukların da okul harçlıklarını çıkarmak için çalıştıklarını belirtti. Mehmet Zurnacı'nın cenazesi ise ilçe kırsalındaki Yaylak Mahalle Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.
Yaylak 10.6.2020
Batı Karadeniz yaylaları normalleşme süreciyle şenlendi
Yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünün yaşatıldığı Batı Karadeniz yaylalarında, yeni tip koronavirüsle mücadelede normalleşme süreciyle hareketlilik yaşanıyor.
Yaylak 9.6.2020
Giresun'da meralarda gübreleme çalışmaları tamamlandı
Giresun'da tespiti yapılmış 103 bin 265 hektar mera ve yaylak olduğu kaydedilen açıklamada, "25 bin 587 hektar alanda tahsis işlemi gerçekleşmiştir.
Yaylak 3.6.2020
Son dakika haberi: Kulp'ta heyelan temizleme ve reglaj çalışmalarını
Çalışmalar kapsamında Kayahan, Ünal, Baloğlu, Akçesir ve Karabulak mahallelerindeki çalışmaları tamamladıklarını kaydeden Gözlet, "Tuzla, Aygün,Yuvacık, Konuklu, Çağlayan, Karpuzlu, Elmalı,Ağıllı, Akdoruk, Alaca, Ağaçkoruru ve Yaylak mahallelerinde ise yol yapım çalışmalarımız devam etmektedir.
Yaylak 18.5.2020
Arıcılar yaylalara çıkmaya başladı
BİTLİS'teki bal üreticileri, uzun süren kış aylarının ardından yeniden florası zengin yaylalara çıkmak için hazırlıklara başladı. Havaların halen soğuk olması nedeniyle yaylak denilen ara bölgelerde durduklarını belirten Bitlis Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Medeni Avcil, bu yıl 2 bin ton üretim yapmayı planladıklarını söyledi.
Yaylak 29.4.2020
Kulp Belediyesinden ilçede yol bakım çalışmaları
Ekipler Ağaçkorur, Yaylak, Kayacık ve Alaca mahalleleri ile bağlı mezralarda heyelan temizleme ve reglaj çalışmalarına başladı.
Yaylak 21.4.2020
Diyarbakır'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı
Edinilen bilgilere göre, Yaylak köyünde Tahsin Eren'in kullandığı plakası öğrenilemeyen pikap, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı.
Yaylak 20.4.2020
Gümüşhane'de mevsimlik yayla kiralama ihalesi 5 Mayıs'ta yapılacak
İl Tarım ve Orman Müdürülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gümüşhane merkez ve ilçeleri ile bağlı belde, köy ve mahallelerde bulunan ihtiyaç fazlası mera ve yaylakların kiralama ihalesinin 5 Mayıs Salı günü saat 10.
Yaylak 14.4.2020
Batı Karadeniz yaylalarında iki mevsim bir arada yaşanıyor
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünün sürdürüldüğü Batı Karadeniz'in yaylaları seyrine doyumsuz manzara sunuyor.
Yaylak 5.2.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Eylem Planı tarım arazilerini değerlendirecek"
"Küçükbaş hayvancılığın gelişmesinin yolunu açacak uygulamalar hayata geçirilecek" Ali Kopuz, büyükşehir belediyelerinde mahallelerin "kırsal" ve "kentsel" olarak iki ayrı statüde tanımlanmasının da önemine işaret ederek, "Bu kapsamdaki çalışmalar, Eylem Planı'na göre bu yıl tamamlanacak. İnşallah köklü biçimde çözülecek ve büyükşehir sınırlarındaki tarım arazilerimizin olumsuz etkilenmesi önlenecek. Önümüzdeki yıl tamamlanacak eylem ile de mera, yaylak ve kışlakların kaba yem ihtiyacımızın karşılanması için değerlendirilmesi için düzenlemeler yapılacak.
Yaylak 30.1.2020
Bakan Pakdemirli, Tarım Orman Şurası eylem planlarını açıkladı: (2)
Gelecek yıl 8 eylem planının uygulamaya konulacağını ifade eden Pakdemirli, bu kapsamda mera, yaylak ve kışlakların tespit ve tahdit çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.
Yaylak 11.1.2020
Bakan Pakdemirli, "Kıl Çadırlar Aydınlanıyor Projesi" sertifika törenine katıldı: (2)
Ormanlarda ve orman içinde bulunan otlak, yaylak ve kışlaklarda hayvan otlatılmasına 2012 yılında izin verdiklerini hatırlatan Pakdemirli, "Mersin'deki orman alanının yüzde 74'ünde küçükbaş ve büyükbaş hayvanların planlı bir şekilde otlatılmasını sağladık.
Yaylak 25.12.2019
CHP'li Karaca: "Ne olursa olsun Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız"
Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, inceledikleri projenin ÇED raporunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Kanal İstanbul Projesi kapsamında 440 mera, yaylak, kışlak vasıflı taşınmazından 418 taşınmazın mera niteliğinin kaldırıldığını gördüklerini belirtti.
Yaylak: İnegöl'de göç sergisiYaylak 18.12.2019
Yaylak 18.11.2019
NTB'de bilgilendirme semineri düzenlendi
Nizip Ticaret Borsası Eğitim Salonu'nda gerçekleşen seminerde konuşan Halk Sigorta temsilcisi Enis Emre Yaylak, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik ticari alacak sigortası sunulmasını içeren devlet destekli sistemin uygulanmaya başlandığını söyledi.
Yaylak 13.11.2019
Kırklareli'nden kısa kısa
Daha sonra Enis Emre Yaylak tarafından, "KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" hakkında bilgi verildi.
Yaylak 11.11.2019
Üniversite öğrencileri Karagöl'de çevre temizliği yaptı
İlçeye bağlı Yaylak Mahallesi'nde başlayan ve Karagöl Tabiat Parkı'nda tamamlanan yaklaşık 10 kilometrelik yürüyüşe katılanlar doğanın seyrine doyumsuz manzarasının tadını çıkardı.
Yaylak 4.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Kemalpaşa Yörük ve Türkmen Yerel Tohum Takas Şenliği'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden 52 Yörük ve Türkmen Derneği katıldı. Rekreasyon alanında kortej yürüyüşü ile başlayan şenlik, Kemalpaşa Atatürk Anıtı önünde kurulan kıl çadırda, Türkmen geleneklerine göre gerçekleştirilen kız isteme merasimi ile devam etti. Deve üzerinde Kemalpaşa caddelerini davul zurna eşliğinde turlayan gelin alayı, Sevgi Yolu güzergahını takip ederek tekrar şenliklerin yapılacağı Rekreasyon Alanı'na geldi. Burada, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı ve şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Şenliğin açılışında konuşan Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, Yörükler'in göçebe yaşam tarzını seçmiş, Türkmenler olduğunu belirtip, "Anadolu'da yaylak ve kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretleri için kullanılır.
Yaylak 30.9.2019
Batı Karadeniz yaylalarında sonbaharın izleri
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünü sürdürenlere ev sahipliği yapan yaylalarda, sonbaharın gelişiyle kahverengi ve sarı renkler hüküm sürmeye başladı.
Yaylak 22.9.2019
"Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği
Grup adına gazetecilere açıklama yapan Deniz Yaylak, 2013 yılından beri düzenledikleri etkinliğin bu yıl 7'ncisinin gerçekleştirildiğini söyledi.
Yaylak 18.9.2019
Antalya'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlenecek
Açıklamada, görüşmelerine yer verilen organizasyon sorumlusu Deniz Yaylak, yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını, bisikletlilere de saygı duyulması gerektiğini ifade etti.
Yaylak 6.9.2019
Şanlıurfa'da devrilen motosikletin sürücüsü öldü
İbrahim Halil Özgül (18) idaresindeki plakasız motosiklet, ilçeye bağlı Hacılar ve Yaylak mahalleleri arasındaki yolda devrildi.
Yaylak 1.9.2019
738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri
Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi olan ve "Devlet ana" olarak anılan "Hayme Ana" için Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyündeki kabri başında 738. kez anma töreni düzenlendi. 738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamındaki tören, Kütahya Valisi Ömer Toraman ve diğer protokol mensuplarının Hayme Ana'nın türbesini ziyaret edip dua okumasıyla başladı. Toraman, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarihin her döneminde önemli roller oynadığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Hepimizin üzerinde hakkı bulunan Hayme Ana'mızın manevi huzurundayız. Domaniç'ten tarihe yön veren, Türklüğe ve İslam'a yol açan, aynı zamanda bu topraklarda güneş gibi parlayan, mübarek yüzlü, dualı dili ve hikmetli sözleriyle Hayme Ana'mız vardı. Sultan Alparslan'ın Malazgirt'e açtığı kapıdan akın akın Anadolu'ya giren, Kızıl Elmasını arayan ecdadımız, Ertuğrul Gazi ile kendisine yeni bir istikamet belirlemiştir. Kayı boyunun Hayme Ana'nın önderliğinde Söğüt'ü kışlak, Domaniç'i yaylak olarak tutmasıyla küçük bir beylikten bir cihan imparatorluğuna uzanan sürecin köklü bir medeniyetin ilk adımları atılmıştır.
Yaylak 24.8.2019
Kulp'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
Yaylak köyünde Burhan Gündüz'ün kullandığı plakası öğrenilemeyen pikap şarampole yuvarlandı.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Tahliye kanalına düşen yavru köpekler kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 12:46:00. #1.15#
title