Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak - 15.04.2021
Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliği yayımlandı
Kırsal mahallenin sosyo-ekonomik olarak kırsal nüfus oranının yüksek olması, yüzölçümünün önemli bir kısmını tarım, orman, mera, yaylak ve kışlak arazilerin oluşturması, tarımsal üretimin, hayvancılık ve orman faaliyetlerinin başlıca geçim kaynağı olarak tespit edilmiş olmaması gibi hususlardan bir veya daha fazlası da kriterler arasında yer alacak.
Yaylak - 22.01.2021
21 Ocak 2021 Haberleri
21 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Yaylak - 15.12.2020
Bolu'daki yaylalarda mera arazileri işgalden kurtarılıyor
Valilikten yapılan açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Bolu'da da hayvancılık yapan vatandaşlara, hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mera, yaylak ve kışlakların tahsis edildiği belirtildi.
Yaylak - 02.12.2020
Bolu'da yaylada yıkım gerginliği (2)
VALİLİK: 732 DEKAR MERA ARAZİSİ İŞGALDEN KURTARILDI Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada ise bu yıl içerisinde kentteki 17 yaylada 732 dekar mera arazisinin işgalden kurtarıldığı ifade edildi. Açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Bolu'da da hayvancılık yapan vatandaşlara, hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mera, yaylak ve kışlakların tahsis edildiği belirtildi.
Yaylak - 05.11.2020
Bakan Pakdemirli: Her yıl 18,8 milyon ton gıda çöpe gidiyor
ÇİFTÇİYE 200 MİLYON TL SULAMA HİBE DESTEĞİ Bakan Pakdemirli, 2021 yılı hedeflerine ilişkin "Mera, yaylak ve kışlakların tespitlerini tamamlayacağız.
Yaylak - 22.10.2020
Kula?da iki kırsal mahallede hindi çiftliği tepkisi
MANİSA'nın Kula ilçesine bağlı Kenger ve Yağbastı Mahalleleri arasında kalan Yaylak mevkiine kurulmak istenen hindi çiftliği tepkilere neden oldu.
Yaylak - 15.10.2020
Son Dakika | Mezarlık suyu kazısında göçük: 1 ölü,1 yaralı
ANKARA'nın Çubuk ilçesinde, mezarlık çeşmesine getirilecek su için yapılan kazıda meydana gelen göçükte Ahmet Ünlütürk (71) hayatını kaybetti, İsa Şanlıtürk (53) yaralandı.  Olay, dün akşam Yaylak Mahallesinde meydana geldi.
Yaylak - 15.10.2020
Ankara'da su kanalı kazısında göçük: 1 ölü, 1 yaralı
Yaylak Mahallesi sakinlerine içme suyu götürmek için yapılan kazı çalışması sırasında göçük meydana geldi.
Yaylak - 05.10.2020
Batı Karadeniz yaylalarında açan çiğdemler görenleri büyülüyor
Düzce'de nesillerdir yaylak-kışlak kültürünü sürdürenlere ev sahipliği yapan yaylalarda, çiğdemlerin açmasıyla renk cümbüşü yaşanıyor.
Yaylak - 21.09.2020
AK Parti İzmit ve Gebze ilçe kongreleri
Kaya'nın ilçe başkanı seçildiği kongrede yönetim kuruluna şu isimler getirildi: "Nevzat Gülmen, Vahdettin Duran, Mehmet Başaran, Raif Öztürk, Emrullah Bilgin, Esra Göncü, Nurcan Kavran, Faruk Cihad Gevher, Fikri Ünver, Enes Yaylak, Musa Yıldız, Mehmet Gökhan Abanoz, Mustafa Ateş, Behzat Dege, Vedat Gülcan, Fuat Han, Mehmet Ceylan, Muhammet Bıyık, Mustafa Önal, Mustafa Enes Koçer, Bülent Töngel, Sevim Kömürcü, Selim Malkoç, Salih Aksu, Fazilet Eda Durak, Ergün Kahraman, Birnaz Sağlam, E.
Yaylak - 02.09.2020
Hakkari'de 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede silah ve mühimmat ele geçirildi
31 Ağustos'ta Çukurca ilçesi Cevizli Mahallesi Yaylak Mevkisi'nde gerçekleştirilen Yıldırım-2 Cilo operasyonu kapsamında 2 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz getirildiği bölgede arama tarama faaliyetinin yürütüldüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Aramada, M-16 piyade tüfeği, 2 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 4 el bombası, 5 M-16 piyade tüfeği şarjörü, 6 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 2 şarjörlük, 105 adet 5.
Yaylak - 31.08.2020
Son dakika 3. sayfa: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi
Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 31.08.2020 günü ilimiz Çukurca ilçesi Cevizli Mahallesi Yaylak mevkiinde yapılan Yıldırım-2 Cile Operasyonu kapsamında 2 bölücü terör örgütü mensubu tespit edilmiştir.
Yaylak - 30.07.2020
Son dakika haberi... TKDK alacaklarının tahsiline ilişkin düzenleme
Buna göre, söz konusu taleplerde, jeotermal kaynak ruhsat sahası içinde kalan mera, yaylak ve kışlaklarda kurulacak jeotermal kaynaklı teknolojik seralar ile mera, yaylak ve kışlak alanları dışında bulunan jeotermal kaynağın teknolojik seralara taşınması veya iletilmesi için ihtiyaç duyulan yerler için zorunlu hallerde, ilgili müdürlük veya genel müdürlükten gerekçeli rapor, jeotermal kaynak kullanım izni veya ruhsat, talep edilen alanın 1/5000 ölçekli harita üzerine işlenmiş vaziyet planı, ÇED raporu, koruma alanları etüt raporu, jeotermal akışkanın kullanım sonrası nasıl uzaklaştırılacağına ilişkin belge, fizibilite raporu ile komisyonca istenecek diğer bilgi ve belgelerle tahsis amacı değişikliği yapılabilecek.
Yaylak - 09.06.2020
Giresun'da meralarda gübreleme çalışmaları tamamlandı
Giresun'da tespiti yapılmış 103 bin 265 hektar mera ve yaylak olduğu kaydedilen açıklamada, "25 bin 587 hektar alanda tahsis işlemi gerçekleşmiştir.
Yaylak - 03.06.2020
Son dakika haberi: Kulp'ta heyelan temizleme ve reglaj çalışmalarını
Çalışmalar kapsamında Kayahan, Ünal, Baloğlu, Akçesir ve Karabulak mahallelerindeki çalışmaları tamamladıklarını kaydeden Gözlet, "Tuzla, Aygün,Yuvacık, Konuklu, Çağlayan, Karpuzlu, Elmalı,Ağıllı, Akdoruk, Alaca, Ağaçkoruru ve Yaylak mahallelerinde ise yol yapım çalışmalarımız devam etmektedir.
Yaylak - 29.04.2020
Kulp Belediyesinden ilçede yol bakım çalışmaları
Ekipler Ağaçkorur, Yaylak, Kayacık ve Alaca mahalleleri ile bağlı mezralarda heyelan temizleme ve reglaj çalışmalarına başladı.
Yaylak - 21.04.2020
Diyarbakır'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı
Edinilen bilgilere göre, Yaylak köyünde Tahsin Eren'in kullandığı plakası öğrenilemeyen pikap, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı.
Yaylak - 20.04.2020
Gümüşhane'de mevsimlik yayla kiralama ihalesi 5 Mayıs'ta yapılacak
İl Tarım ve Orman Müdürülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gümüşhane merkez ve ilçeleri ile bağlı belde, köy ve mahallelerde bulunan ihtiyaç fazlası mera ve yaylakların kiralama ihalesinin 5 Mayıs Salı günü saat 10.
Yaylak - 14.04.2020
Batı Karadeniz yaylalarında iki mevsim bir arada yaşanıyor
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünün sürdürüldüğü Batı Karadeniz'in yaylaları seyrine doyumsuz manzara sunuyor.
Yaylak - 05.02.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Eylem Planı tarım arazilerini değerlendirecek"
"Küçükbaş hayvancılığın gelişmesinin yolunu açacak uygulamalar hayata geçirilecek" Ali Kopuz, büyükşehir belediyelerinde mahallelerin "kırsal" ve "kentsel" olarak iki ayrı statüde tanımlanmasının da önemine işaret ederek, "Bu kapsamdaki çalışmalar, Eylem Planı'na göre bu yıl tamamlanacak. İnşallah köklü biçimde çözülecek ve büyükşehir sınırlarındaki tarım arazilerimizin olumsuz etkilenmesi önlenecek. Önümüzdeki yıl tamamlanacak eylem ile de mera, yaylak ve kışlakların kaba yem ihtiyacımızın karşılanması için değerlendirilmesi için düzenlemeler yapılacak.
Yaylak - 30.01.2020
Bakan Pakdemirli, Tarım Orman Şurası eylem planlarını açıkladı: (2)
Gelecek yıl 8 eylem planının uygulamaya konulacağını ifade eden Pakdemirli, bu kapsamda mera, yaylak ve kışlakların tespit ve tahdit çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaylak Haber, Yaylak Son Dakika Haberleri - Haberler - Yaylak haber sayfamızda Yaylak haberleri okuyabilir, Yaylak son dakika haberleri ve güncel Yaylak gelişmelerini görebilirsiniz. Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliği yayımlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 02:34:43. #1.15#

title