Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 5.2.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Eylem Planı tarım arazilerini değerlendirecek"
"Küçükbaş hayvancılığın gelişmesinin yolunu açacak uygulamalar hayata geçirilecek" Ali Kopuz, büyükşehir belediyelerinde mahallelerin "kırsal" ve "kentsel" olarak iki ayrı statüde tanımlanmasının da önemine işaret ederek, "Bu kapsamdaki çalışmalar, Eylem Planı'na göre bu yıl tamamlanacak. İnşallah köklü biçimde çözülecek ve büyükşehir sınırlarındaki tarım arazilerimizin olumsuz etkilenmesi önlenecek. Önümüzdeki yıl tamamlanacak eylem ile de mera, yaylak ve kışlakların kaba yem ihtiyacımızın karşılanması için değerlendirilmesi için düzenlemeler yapılacak.
Yaylak 30.1.2020
Bakan Pakdemirli, Tarım Orman Şurası eylem planlarını açıkladı: (2)
Gelecek yıl 8 eylem planının uygulamaya konulacağını ifade eden Pakdemirli, bu kapsamda mera, yaylak ve kışlakların tespit ve tahdit çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.
Yaylak 11.1.2020
Bakan Pakdemirli, "Kıl Çadırlar Aydınlanıyor Projesi" sertifika törenine katıldı: (2)
Ormanlarda ve orman içinde bulunan otlak, yaylak ve kışlaklarda hayvan otlatılmasına 2012 yılında izin verdiklerini hatırlatan Pakdemirli, "Mersin'deki orman alanının yüzde 74'ünde küçükbaş ve büyükbaş hayvanların planlı bir şekilde otlatılmasını sağladık.
Yaylak 25.12.2019
CHP'li Karaca: "Ne olursa olsun Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız"
Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, inceledikleri projenin ÇED raporunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Kanal İstanbul Projesi kapsamında 440 mera, yaylak, kışlak vasıflı taşınmazından 418 taşınmazın mera niteliğinin kaldırıldığını gördüklerini belirtti.
Yaylak: İnegöl'de göç sergisiYaylak 18.12.2019
Yaylak 18.11.2019
NTB'de bilgilendirme semineri düzenlendi
Nizip Ticaret Borsası Eğitim Salonu'nda gerçekleşen seminerde konuşan Halk Sigorta temsilcisi Enis Emre Yaylak, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik ticari alacak sigortası sunulmasını içeren devlet destekli sistemin uygulanmaya başlandığını söyledi.
Yaylak 13.11.2019
Kırklareli'nden kısa kısa
Daha sonra Enis Emre Yaylak tarafından, "KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" hakkında bilgi verildi.
Yaylak 11.11.2019
Üniversite öğrencileri Karagöl'de çevre temizliği yaptı
İlçeye bağlı Yaylak Mahallesi'nde başlayan ve Karagöl Tabiat Parkı'nda tamamlanan yaklaşık 10 kilometrelik yürüyüşe katılanlar doğanın seyrine doyumsuz manzarasının tadını çıkardı.
Yaylak 4.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Kemalpaşa Yörük ve Türkmen Yerel Tohum Takas Şenliği'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden 52 Yörük ve Türkmen Derneği katıldı. Rekreasyon alanında kortej yürüyüşü ile başlayan şenlik, Kemalpaşa Atatürk Anıtı önünde kurulan kıl çadırda, Türkmen geleneklerine göre gerçekleştirilen kız isteme merasimi ile devam etti. Deve üzerinde Kemalpaşa caddelerini davul zurna eşliğinde turlayan gelin alayı, Sevgi Yolu güzergahını takip ederek tekrar şenliklerin yapılacağı Rekreasyon Alanı'na geldi. Burada, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı ve şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Şenliğin açılışında konuşan Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, Yörükler'in göçebe yaşam tarzını seçmiş, Türkmenler olduğunu belirtip, "Anadolu'da yaylak ve kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretleri için kullanılır.
Yaylak 30.9.2019
Batı Karadeniz yaylalarında sonbaharın izleri
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünü sürdürenlere ev sahipliği yapan yaylalarda, sonbaharın gelişiyle kahverengi ve sarı renkler hüküm sürmeye başladı.
Yaylak 22.9.2019
"Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği
Grup adına gazetecilere açıklama yapan Deniz Yaylak, 2013 yılından beri düzenledikleri etkinliğin bu yıl 7'ncisinin gerçekleştirildiğini söyledi.
Yaylak 18.9.2019
Antalya'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlenecek
Açıklamada, görüşmelerine yer verilen organizasyon sorumlusu Deniz Yaylak, yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını, bisikletlilere de saygı duyulması gerektiğini ifade etti.
Yaylak 6.9.2019
Şanlıurfa'da devrilen motosikletin sürücüsü öldü
İbrahim Halil Özgül (18) idaresindeki plakasız motosiklet, ilçeye bağlı Hacılar ve Yaylak mahalleleri arasındaki yolda devrildi.
Yaylak 1.9.2019
738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri
Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi olan ve "Devlet ana" olarak anılan "Hayme Ana" için Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyündeki kabri başında 738. kez anma töreni düzenlendi. 738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamındaki tören, Kütahya Valisi Ömer Toraman ve diğer protokol mensuplarının Hayme Ana'nın türbesini ziyaret edip dua okumasıyla başladı. Toraman, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarihin her döneminde önemli roller oynadığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Hepimizin üzerinde hakkı bulunan Hayme Ana'mızın manevi huzurundayız. Domaniç'ten tarihe yön veren, Türklüğe ve İslam'a yol açan, aynı zamanda bu topraklarda güneş gibi parlayan, mübarek yüzlü, dualı dili ve hikmetli sözleriyle Hayme Ana'mız vardı. Sultan Alparslan'ın Malazgirt'e açtığı kapıdan akın akın Anadolu'ya giren, Kızıl Elmasını arayan ecdadımız, Ertuğrul Gazi ile kendisine yeni bir istikamet belirlemiştir. Kayı boyunun Hayme Ana'nın önderliğinde Söğüt'ü kışlak, Domaniç'i yaylak olarak tutmasıyla küçük bir beylikten bir cihan imparatorluğuna uzanan sürecin köklü bir medeniyetin ilk adımları atılmıştır.
Yaylak 24.8.2019
Kulp'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
Yaylak köyünde Burhan Gündüz'ün kullandığı plakası öğrenilemeyen pikap şarampole yuvarlandı.
Yaylak 23.6.2019
Ecdadın göç yolunda pedal çeviriyorlar
Şentürk, "Atalarımızın yaylak ve kışlak olarak Söğüt ile Domaniç arasında izledikleri güzergahı takip ederek son olarak Domaniç'e ulaşacaklar.
Yaylak 10.6.2019
Ordu'da tarım ve hayvancılık destekleniyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürecekleri proje kapsamında kurulacak örnek sürülerle hem Ordu'daki koyun varlığının hızla artırılacağını hem de koyun yetiştiriciliğinin çok daha karlı bir meslek haline dönüşeceğini vurgulayan Güler, projenin özellikle ilin sahil kesimi başta olmak üzere koyunculuğun yaygın yapıldığı mera ve yaylak alanlara sahip ilçelerde uygulanacağını kaydetti.
Yaylak 18.4.2019
Kazada Yaralanan Belediye Meclis Üyesinin Eşi Öldü
-Olay Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'in eşi Huriye Çetin'in kullandığı 64 EJ 333 plakalı otomobil 29 Mart günü ilçe merkezinden Yaylak mevkisindeki Eşme Devlet Hastanesi'ne giderken çevre yolu üzerinde karşı yönden gelen Ceyhun Şimşek'in kullandığı 64 BA 091 plakalı minibüsle çarpışmış, kazada otomobil sürücüsü Huriye Çetin ile yanında bulunan eski Eşme İl Genel Meclisi üyesi, yeni Belediye Meclisi Üyesi Alaattin Furtana'nın eşi Nazike Furtana yaralanmıştı.
Yaylak 11.4.2019
Köylü Kızlar" Gol Yemeden Namağlup Şampiyon Oldu
Beden eğitimi öğretmeni İbrahim Yapıcı koordinesinde derslerinin yanı sıra antrenmanlarını da aksatmayan kızlar, haftada 3 gün köylerine 10 kilometre mesafede bulunan Yaylak İmam Hatip Lisesi sahasında idmanlarını sürdürüyor.
Yaylak 29.3.2019
Eşme Belediye Başkanının Karısı Trafik Kazasında Yaralandı
Eşme Belediye Başkanının karısı trafik kazasında yaralandı UŞAK - Uşak Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'in eşi Huriye Çetin kullandığı araçla yaptığı trafik kazası sonrası yaralandı. Edinilen bilgilere göre, kaza Huriye Çetin idaresindeki 64 EJ 333 plakalı otomobil ilçe merkezinden Yaylak mevkiinde karşı yönden gelen Ceyhun Şimşek'in yönetimindeki 64 BA 091 plakalı minibüsle çarpıştı.
Yaylak 28.3.2019
Bingöl'de 41 Mera Göçerlere Kiralık Verilecek
Belediye başkanlıklarının ve muhtarlıkların kiralama yetkisinin bulunmadığı belirtilen açıklamada,." 4342 Sayılı Mera Kanunu ve Mera Yönetmeliği hükümleri uyarınca mera, yaylak ve kışlaklarda her türlü kiralama işlemleri ve otlatma planlarının uygulanması İl Mera Komisyonunca yürütülmektedir.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüsü yenen yaşlı kadın alkışlarla taburcu edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.4.2020 14:41:42. #1.15#
title