BBP Mkyk Üyesi Hüseyin Döngel Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

BBP Mkyk Üyesi Hüseyin Döngel Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Yerel
BBP Mkyk Üyesi Hüseyin Döngel Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK üyesi Hüseyin Döngel, 28 Şubat'ın tek kaynaktan değil birçok yönden yapıldığını, işin içinde sadece askerin değil medya, sermaye ve uluslar arası kuruluşların da bulunduğunu belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK üyesi Hüseyin Döngel, 28 Şubat'ın tek kaynaktan değil birçok yönden yapıldığını, işin içinde sadece askerin değil medya, sermaye ve uluslar arası kuruluşların da bulunduğunu belirtti.

BBP MKYK üyesi Hüseyin Döngel, yaptığı yazılı açıklamada, "28 Şubat Türk demokrasi tarihinin kara bir günüdür. 28 Şubat vesayet müptelalarınca sözde irtica ile mücadele adı altında MGK kararlarıyla yapılmıştır.Milli iradenin üstünde başka güç oluşturma hevesinde olanlar post modern bir darbe yapmışlardır.Bu durum Türkiye'nin içine kapanmasına, milletin sindirilmesine, iktisadi kaynaklarının

yağmalanmasına ve dış politikada elinin zayıflamasına sebep olmuştur. 28 Şubat vesayetçilerin iktidara el koyup millet iradesini yok sayarak milletin üzerinden bir silindir gibi geçildiği, milletin bütün değerlerine cephe alındığı, kaynaklarının heba edildiği ve geleceğinin talan edildiği bir gündür" ifadelerini kullandı.

Döngel şöyle devam etti:

"Herkesin şunu bilmesi gerekir, o dönemde darbecilerin her türlüsüne kafa tutan, onlara karşı dik duran, milletin yanında yer alan tek lider Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Ama ne yazık ki 28 Şubat belgeseli çekenler onun

adından hiç bahsetmediği gibi bugünün yorumcuları ve kalemleri arasında da bu yiğit adamın yürekli duruşunu küçük bir gruptan başka kimse dillendirmiyor. Bugün 28 Şubat sürecine ağır eleştiriler yapanlar ve kahramanlık taslayanlar o günleri anlatırken rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun darbecilere ve demokrasi dışı oluşumlara karşı ortaya koyduğu tavır ve duruştan söz etmemeleri oldukça manidardır. 28 Şubat klasik bir darbe değildir, yakın tarihimizde her yönüyle gerçekleştirilmiş, çok yönlü ve çok taraflı bir darbedir. Odağında asker olmasına rağmen iş birliği yaptıkları o kadar yandaşları var ki, 28 Şubat yakın tarihimizin her yönüyle eksiksiz gerçekleştirilmiş, çok aktörlü bir darbesidir."

12 Eylül'de olduğu gibi 28 Şubatın da dış bağlantıları olduğunu kaydeden Döngel, "Dışarının içerdeki tetikçileri, işbirlikçileri, yağdanlıkları, kirli elleri öpüp yalayan aktörleri vardır. Onların da hangi çıkarları için bu faaliyetleri yürüttükleri araştırılmalı ve hangi menfaatler karşılığında bu millete, devlete ihanet ettikleri sorulmalıdır"diye konuştu. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Büyük Birlik Partisi, Hüseyin Döngel, 28 Şubat, Türkiye, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title