Haberler

Aydın Güzelhisar Vergi Dairesi'nde 'Sistem' Sıkıntısı

Aydın’da Vergi Dairesi’nin vurdumduymazlığı yüzünden yuvasının yıkılmak üzere olduğunu belirten bir vatandaş sorunların tek sorumlusu olarak gösterilen ‘Sistem’e isyan etti.

Aydın'da Vergi Dairesi'nin vurdumduymazlığı yüzünden yuvasının yıkılmak üzere olduğunu belirten bir vatandaş sorunların tek sorumlusu olarak gösterilen 'Sistem'e isyan etti. Aydın Güzelhisar Vergi Dairesi'ne2 ay önce yatırdığı paranın 61 gündür sisteme işlenmediği için aracına 'Borcu yoktur" evrakı verilmeyen Fevzi Yılmaz yaşadıklarına isyan ederek Maliye Bakanlığı'ndan yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre, Aydın Merkez Kardeşköy'de yaşayan Fevzi Yılmaz Aksaray'a tayini çıkan öğretmen oğlunun görevini daha rahat yapabilmesi için otomobil aldı. Burada aracının plakasına işlenen cezayı tebligatla alan Fevzi Yılmaz tebligatı alır almaz devlete olan borcunu Aydın Güzelhisar Vergi Dairesin'e gidip 27 Mart günü 2703215-089 tarih sayı numarası ile ödedi. Bir süre sonra ailevi bir meseleden dolayı aracı satması gereken Fevzi Yılmaz, Vergi Dairesi'nden ödenmemiş trafik cezası gerekçesiyle dolayısıyla borcu yoktur kağıdı alamayınca elindeki makbuz ile birlikte Aydın Güzelhisar vergi Dairesi'ne gidip yardım istedi.

"TÜM SUÇ 'SİSTEM'E ATILIYOR"

İki ay önce yatırdığı trafik cezasını işletebilmek için günlerdir köyü ile Güzelhisar Vergi Dairesi arasında mekik dokuduğunu ve kimsenin hatasını kabul etmediğini belirten Fevzi Yılmaz, "Aracı satmamız lazım. İki ay önce yatırdığım cezanın aracın plakasına işlenmediğini bir ay önce öğrendim. Vatandaşın vergisi ile burada maaş alanlar mükellefin yüzüne bile bakmıyor. Ölsen de kimsenin umurunda değil. Ailem dağılacak bu sorunu çözün diye yalvarıyorum, muhatabım kim olduğunu soruyorum, tek sorumlu tek muhatap 'sistem'miş. Sisteme girmesi için 2 hafta önce yeniden dilekçe yazmamı istediler. Yeniden dilekçe yazdım. Bu sistem 14 gündür dilekçemi de sisteme alıp aracın plakasına ödediğim parayı işlemedi. Ben de buradan Başta Maliye Bakanlığı olmak üzere Aydın Valisi'ne Vergi Dairesi'ne ilgili kim varsa sistemi şikayet ediyorum. Vatandaşa bu kadar sistemli eziyet edilmez" diye dert yanıp sorunun çözülmesini istedi.

"SUÇLU İKİ AY ÖNCE KURULAN 'SİSTEM' İLAN EDİLDİ"

Vatandaşın yaşadığı sistem sıkıntısını doğrulayan Aydın Güzelhisar Vergi Dairesi Müdürlüğü yetkilileri, yaşanan sıkıntının sebebinin personelden değil sistemden kaynaklandığını belirterek aynı sistemden kendilerinin de şikayetçi olduklarını belirtti. Vatandaşın ödediği parayı sistemin başka bir sisteme aktarmasından dolayı sıkıntının yaşandığını belirten ve isminin açıklanmasını istemeyen Güzelhisar vergi Dairesi Müdürlüğü yetkilisi, "İki ay önce yeni sistem kurduk. Sistem bu parayı başka bir sisteme aktarmış. Sıkıntı ve sorun Güzelhisar Vergi Dairesi çalışanlarında değil sistemden kaynaklanıyor. İlgili vatandaş 14 Mayıs günü bu şikayetini bize iletti. Biz 14 gün önce Aksaray'a faks çektik. Bugün tekrar faks çekeceğiz" diyerek vatandaşın yaşadığı sıkıntının kendilerinden değil sistemden kaynaklandığını dile getirdi. Tüm suçun sisteme atıldığı olayda köylü vatandaşın işi yine sistemin insafına bırakılarak çözülemedi. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Maliye Bakanlığı Fevzi Yılmaz Güzelhisar Aksaray Yerel Haberler

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title