Haberler

Asimed Başkanı Savaş Eğilmez: "Önce Sözde Soykırım, Şimdi de Terör"

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, dün yazılı ve görsel medyada Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın’ın PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı YPG hakkında bir film hazırlığında olduğuna dair haberler yayınlandığını kaydederek, “Fatih Akın kendi...

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, dün yazılı ve görsel medyada Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın'ın PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı YPG hakkında bir film hazırlığında olduğuna dair haberler yayınlandığını kaydederek, "Fatih Akın kendi sosyal medya hesabında YPG terör örgütünün, diğer terör örgütü DEAŞ'a karşı yaptığı sözde mücadeleyi tasvir eden 'DEAŞ'ı Yok Et', 'YPG ve YPJ Özgürlük Savaşçılarını Destekle', 'Rajova'daki Demokratik Devrimi Savun' başlıklarıyla bir afiş yayınlayarak film projesinin başladığını duyurduğunu kaydederek bu duruma tepki gösterdi.

Fatih Akın'ın daha önce de Avrupa'daki Ermeni diasporanın sponsorluğunda "Cut (Kesik)" isimli film çektiğini ve bu filmde Türklere olmadık hakaretlerde bulunduğunu belirten ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez, "Filmdeki tarafgirliği uzun uzun anlatmaya gerek yok. Filmin hemen başındaki 'İmparatorluktaki Azınlıklar Bir Gecede Düşman İlan Edildiler' ifadesi filmin ne kadar subjektif ve hangi amaçla kurgulandığını özetliyor. Bu filmin istenilen etkiyi yapamaması ve ilgi görmemesinin yegane sebebi, senaryonun başından sonuna yanlı ve açık bir şekilde taraf olmasıdır. Az da olsa tarihle ilgili olan herkes, filmin tamamen Ermeni propagandasına hizmet ettiğini görür." dedi.

Akın'ın, 2007'den sonra yaptığı sekiz filmde herhangi bir başarı elde edemediğni, 2014 yılında dünya kamuoyunda tartışmalı bir konu üzerinde, taraf olarak film yapıp ve Ermeni diasporasının desteği ile yeniden gündeme gelmeye çalıştığını ifade eden ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez, "Önce Ermeni diasporasının verdiği at gözlüğünü takarak film yapan Akın, şimdi de Türkiye karşıtı her türlü terörü destekleyen Almanya'nın verdiği at gözlüğü ile yapacağı filmle gündeme gelip, para kazanmaya çalışıyor. Yönetmenin paylaştığı afişten de anlaşıldığı üzere PKK terör örgütünün şubeleri olan YPG ve YPJ'nin bölgedeki Türk, Arap ve Kürtlere karşı yaptığı katliamlardan, tecavüzlerden ve gasplardan hiç bahsedilmeyecek. Terör örgütünün, Türk Devletinin güvenlik güçlerine, öğretmenlerine, doktorlarına ve sivil vatandaşlarına yönelik yaptığı hain ve vahşi saldırıları kurgulayıp sinema perdesine taşımayacak. Bu projeyle terör örgütü YPG'yi özellikle kadın militanları üzerinden allayıp, pulllayıp dünya kamuoyuna sözde özgürlük savaşçıları olarak pazarlayacak. Yönetmen bu filmle ABD ve Avrupanın Orta Doğu'daki çıkarlarına hizmet ederken, Türkiye'nin haklı mücadelesinde biraz daha yanlızlığa itilmesine neden olacaktır. Biz yine de belki yaptığı "Cut (Kesik)" filminden sonra bir kez daha kandırılmıştır diye düşünerek, Fatih Akın'a PKK/YPG/YPJ'nin nasıl eli kanlı bir terör örgütü olduğunu, insanları nasıl katlettiğini, sivil halkın malını, mülkünü nasıl gasbettiğini, bunların kimlere uşaklığık ettiğini anlatan bir dosyayı kendisine gönderdik. Söz konusu proje yapım aşamasına geçerse kendisine "Cut (Kesik)" filminde kullandığı eskimiştir diye, yeni bir at gözlüğü göndereceğiz." şeklinde konuştu. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Savaş Eğilmez Fatih Akın Suriye PKK Yerel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title