Haberler

Altaç'tan Yeni Sistem Değerlendirmesi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, anayasa değişiklik paketindeki düzenlemelerin Türkiye’nin önünü açacağını kaydetti.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, anayasa değişiklik paketindeki düzenlemelerin Türkiye'nin önünü açacağını kaydetti.

ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, anayasa paketindeki değişikliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Altaç, Türkiye'nin gelişmesi ve önünün açılması için referandumun büyük bir fırsat olduğunu belirterek,

"Yeni düzenleme ile halk, hem yürütmeyi hem de meclisi ayrı ayrı belirleyecektir. Sistem değişikliği ile birlikte Türkiye'nin Koalisyon dönemleri tamamen kapanacaktır. Yıllarca kurulamayan koalisyon hükümetleri ülkeye çok bedel ödetmiştir. Bunun yanında menfaatler üzerine kurulan koalisyonlar ise ülke sorunlarından ziyade kendi geleceklerini garantiye almaya çalışırlarken ülkenin sorunlarına duyarsız kalmışlardır. Yeni sistemle birlikte hükümetler toplumun beklentilerine duyarsız kalamayacaklardır. Gücünü milletten aldığını bilecek olan hükümetler ile birlikte hedeflerin yakalanması mümkün hale gelecektir. Anayasa değişiklik paketindeki Maddelerin içeriğinden ziyade partiler ve şahıslar üzerinden yapılan tartışmaların yarar sağlamadığını bilinmesi gerekir. Referandumda 18 maddenin oylanacağı ve her bir maddenin ayrı bir öneme haiz olduğu gözden kaçırılmaması gerekir. Yapılmak istenen değişiklik ile birlikte devlet başkanının kim olduğu önemli olmayacak çünkü sistem, her zaman Türkiye'de güçlü ve istikrarlı bir iktidarı ortaya çıkaracaktır. Yani yeni sistemi ile ülkemizdeki siyasi tıkanık giderilmiş olacaktır" dedi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aydın Altaç Diyarbakır Türkiye Ekonomi Haberler

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title