Haberler

AK Parti'den Tarihi Köprüde İftar

AK Parti Adana İl Başkanlığı, Adana’nın simgesi olarak kabul edilen ve dünyanın en eski köprülerinden biri olan Taşköprü’de iftar yemeği verdi.

AK Parti Adana İl Başkanlığı, Adana'nın simgesi olarak kabul edilen ve dünyanın en eski köprülerinden biri olan Taşköprü'de iftar yemeği verdi.

Seyhan Nehri üzerende kurulan ve Seyhan ile Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan tarihi köprü üzerinde verilen 3 bin 500 kişilik iftara, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Kadın Kolları MKYK Üyesi Müberra Kavak Kara, AK Parti Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Mehmet Şükrü Erdinç, AK Parti il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda davetli katıldı.

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından yapılan dualarla oruçlar açıldı.

İftar öncesi İl Başkanı Fikret Yeni'yle birlikte masaları gezerek vatandaşla selamlaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, iftar sonrası da bir konuşma yaptı. Geçtiğimiz 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerde milletin 'es' verdiğini belirten Başkan Öznur Çalık, "Bu 'es'le beraber biz koalisyon görüşmelerimize başladık. Milletimizden aldığımız mesajı yerine getirmek üzere yola çıktık. Madem milletimiz bizden koalisyon istiyor, o zaman biz milletimizi hükümetsiz bırakmamak için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Taşın altına sadece elimizi değil, bedenimizi koyuyoruz. Diğer siyasi partilerin de bu sorumlulukla hareket etmelerini temenni ediyoruz" dedi.

'AK PARTİ DE TAŞKÖPRÜ KADAR SAĞLAM'

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da "Üzerinde bulunduğumuz Taşköprü, 17 asırdır ulaşımda. Şu anda yeryüzünde aktif ulaşımda kullanılan en eski köprü. AK Parti de en az bu Taşköprü kadar güçlüdür. En az bu Taşköprü kadar kavidir. Zannedilmesin ki 7 Haziran'da bizler yüzde 41 oy aldık. Milletvekili sayımız 258'e düştü diye biz yalpalayacağız. Hamdolsun biz dimdik ayaktayız. Bizim milletvekili sayımız azalmış olabilir. Ama milletimize olan sevdamız, sevgimiz hiçbir zaman azalmadı. Bakın bu Taşköprü'deki birlik ve beraberlik, çok kısa zaman içerisinde yeniden AK Parti'yi tek başına iktidara getirecektir" şeklinde konuştu.

'200 İFTAR PROGRAMI YAPTIK'

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de "Bizler AK Parti teşkilatlarımız olarak gelişinden büyük mutluluk duyduğumuz, gidişiyle de hüzünlenmeye başladığımız Ramazan Ayı içerisinde birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, muhabbetimizi ortaya koyma adına Adanalı kardeşlerimizle beraber yaklaşık 200 iftar programı düzenleyerek sizlerle bir araya geldik. ve şunu gözlemledik, şunu müşahede ettik. Gerçekten bu mübarek ayın anlamına uygun, bu mübarek ayın maneviyatına uygun, duygu birliğini, gönül birliğini siz değerli Adanalı kardeşlerimizle beraber yaşama imkanını elde ettik. Değerli arkadaşlar, Ramazan Ayı, birlik ve beraberliğin, muhabbetin ve dayanışmanın ortaya konması gereken mübarek bir ay. Ramazan Ayı, evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan 11 ayın sultanı bir ay" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından semazen gösterisi yapıldı, ilahi okundu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Öznur Çalık Taşköprü Ak Parti Yerel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

Hindistan'da bir okulda toplu tecavüz skandalı! 3 çocuk, 8 yaşındaki bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title