Haberler

AK Parti'de 37 Aday Adayı Başvurdu

Yerel Haberler

AK Parti’den Muğla Milletvekilliği için başvuru sayısının 37 olduğu açıklandı.

AK Parti'den Muğla Milletvekilliği için başvuru sayısının 37 olduğu açıklandı. Başvurular içinde mevcut Milletvekili Hasan Kökten, eski milletvekillerinden Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu, Mehmet Nil Hıdır ve Ali Boğa da bulunuyor. Son genel seçimlerde 1. Sıradan aday gösterilen Hasan Özyer'in ise aday adaylığı başvurusu yapmaması dikkat çekti.

Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, 26. dönem milletvekilliği aday adaylığı başvuruları hakkında basın açıklaması yaptı. Kesin liste olmamakla beraber şu an sistem üzerinde 37 aday adayının partilerinden başvuruda bulunduğunu ifade eden Küreci, ayrıca diğer iller için de 5 aday adayının başvuruda bulunduğunu belirtti.

İl Başkanı Küreci "Her seçimde olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de Partimize gösterilen ilgi bizi çok memnun etmiştir. Milletimiz çözüm olarak Ak Parti'yi görmüştür. Gösterilen bu ilgi de bunun sonucudur" dedi.

Aday listelerinin 18 Eylül'de kesinleşeceğini ifade eden Küreci, "Gerek bu süreçte, gerekse de adaylık sürecinde tüm aday adayı arkadaşlarımız ve teşkilatlarımız ile uyum birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Ben inanıyorum ki her bir aday adayımız bu görevi layıkıyla yerine getirecektir. Bu sebeple ben aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Her bir aday adayımızı bu isabetli kararlarından dolayı tebrik ediyorum" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hasan Kökten Ak Parti Küreci Muğla Yerel Haberler

title