Haberler

Ahi Evran Üniversitesi İnşaatlarında Çalışmalar Devam Ediyor

Ahi Evran Üniversitesi inşaatlarında çalışmalar devem ediyor.

Ahi Evran Üniversitesi inşaatlarında çalışmalar devem ediyor. Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzalanan protokol gereği 2 etap halinde yapımı gerçekleşecek olan inşaatlardan ilk etap inşaatların yapım işi 2013 yılı Eylül ayında Bağbaşı Yerleşkesi'nde başladı.

Rektörlük, Yabancı Diller Yüksek okulu ile Olimpik Pistli Stadyumu kapsayan bu inşaatlar tamamlanmak üzere 2. etap inşaatlar da 2014 yılı Aralık ayı içinde başlarken 2. etap inşaatlar kapsamında başlayan 17 bin 283 metrekare toplam inşaat alanı olan Eğitim Fakültesi 49 derslik, 180 ofis, 5 toplantı odası, 20 laboratuvar ve 1 amfiden oluşuyor.

Toplam inşaat alanı 14 bin 755 metrekare olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nde 18 derslik, 94 ofis, 32 laboratuvar, 17 salon ve 2 amfi olacak. 14 bin 39 metrekare toplam inşaat alanına sahip olan Ziraat Fakültesi'nde ise 25 derslik, 26 laboratuvar, 23 hizmet odası, 73 ofis, 5 amfi, 3 toplantı odası olacak.

2. etap inşaatlar kapsamında başlayan 9 bin 856 metrekare inşaat alanı olan Kongre Kültür Merkezi ise 19 ofis, 1 tane 632 kişilik 2 tane 260 kişilik konferans salonu, 5 adet çalıştay salonu, 5 adet etkinlik salonu, 670 metrekare fuaye ve bin 504 kişi kapasiteli amfi tiyatro salonundan oluşuyor. 2. etap inşaatlar arasında olan Olimpik Pistli Stadyum'un Maraton Tribünü'nün yapım işi de başladı ve tüm inşaatlar hızla devam ediyor. Devam eden inşaatlar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam üniversitenin en acil ihtiyacının akademik ve idari birim binaları olduğunu ifade ederek "Bağbaşı Yerleşkesi'nde başlayan tüm inşaatlar protokol gereği planlanan zamanda tamamlanması için hızla devam ediyor. Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Üniversitenin son teknolojik imkanlarla eğitimdeki kalitesini artırmak için elimizden gelen gayreti göstererek emin adımlarla ilerlemesi yolunda çalışıyoruz" dedi. - KIRŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Bağbaşı Eylül Yerel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

AK Parti'de bir istifa daha! Rize'nin ardından Adıyaman il başkanı da görevinden affını istedi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title