4 Mart Tıp Bayramı - Haberler
Haberi Paylaş

4 Mart Tıp Bayramı

AA - Yerel
4 Mart Tıp Bayramı

Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, ilde geçen yıl kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktorla hizmet verdiklerini bildirdi.

Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, ilde geçen yıl kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktorla hizmet verdiklerini bildirdi.

Büyüker, yayımladığı mesajda, en kutsal mesleklerden birini layıkıyla icra eden doktorların 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten duygularla kutladığını belirtti.

Kırşehir'de geçen yıl kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktorla hizmet verdiklerini vurgulayan Büyüker, sayıların hekimliğin ne kadar fedakar bir meslek olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Büyüker, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen sözlü ve fiziki eylemleri kınadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu tip eylemleri yapanların kanun önünde gerekli cezaları almaları için idare olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Vatandaşlarımıza şifa dağıtmak için çalışan meslektaşlarımıza hiç kimsenin elinin şiddet için kalkmasını tasvip etmiyoruz, hiçbir zaman da etmeyeceğiz. Şiddet dolayısıyla ve diğer nedenlerle hayatını kaybeden çok kıymetli meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralanan ve hala yaşamış oldukları olayların tesirindeki arkadaşlarımıza da şifalar diliyorum."

AA / Yerel

Selçuk Büyüker Tıp Bayramı Kırşehir 14 Mart Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title