Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci ve AEÜ Rektörü Prof. Dr. Saylam mesaj yayımladı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bahçeci, mesajında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi değerleri içinde barındıran, farklı kültürlerin aynı noktada buluşmasını sağlayan bir bayram olduğunu belirtti.

Çok zor şartlarda kazanılan bir zaferin sonucu olan cumhuriyeti, birlik ve beraberlik içerisinde koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak, aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceklerini vurgulayan Bahçeci, şunları kaydetti:

"Çocukları çok seven Atatürk, bu önemli günü çocuklara armağan ederken, sizlere verdiği önemi ve sevgiyi bir kez daha göstermiştir. Sizler Türkiye'nin gülen yüzüsünüz. Gelecek sizlerin ellerinde. Sizlerin tarihini, kültürünü iyi bilen, insana değer veren bireyler olarak yetiştiğinizi görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır. Ulus ve yurt sevgisiyle cumhuriyeti yükselteceğinize, ulusunuz ve ülkeniz için her zaman en iyisini yapacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizleri çok seviyor ve çok güveniyoruz."

Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam da Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinde önemli bir simge ve moral kaynağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve ulusal egemenliğin ilan edilişinin 94. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Saylam, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı, milletimizin kendi geleceğini tayin etme konusundaki azim ve kararlılığının bir göstergesi ve dünya milletleri arasında var olma mücadelesinin en önemli adımıdır. Mutluluğunu ve gururunu yaşadığımız 23 Nisan aynı zamanda barış ve kardeşliğe bir çağrıdır. Bugün bu büyük bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelecek nesillere duyduğu güvenin bir göstergesi olarak coşkuyla kutlanmaktadır. Her yıl sevincini yaşadığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum." - Kırşehir

Kaynak: AA / Yerel

Kudret Saylam Yaşar Bahçeci Kırşehir 23 Nisan Yerel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Bakmadan Geçme

30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342 Arda Güler'in bonservis bedeli ne kadar? İşte Arda Güler'in piyasa değeri
Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title