Haber : 13 ayda 100 kiloya ulaşan koç, hayvan pazarında alıcısını bekliyor - Haberler

Haberi Paylaş

13 ayda 100 kiloya ulaşan koç, hayvan pazarında alıcısını bekliyor

 - Güncelleme:

13 ayda 100 kiloya ulaşan koç, hayvan pazarında alıcısını bekliyor Diğer hayvanlar arasında iriliği ile dikkati çeken koçun sahibi besici Ali Yılmaz: "Bu koyun ırkını insanlar unutmuş, bizim eski kültürümüz, babamız, dedemiz hep bu koyunlardan beslerdi" "Kangal orijinal ırkı olan koçumuz 2...

13 ayda 100 kiloya ulaşan koç, hayvan pazarında alıcısını bekliyor

Diğer hayvanlar arasında iriliği ile dikkati çeken koçun sahibi besici Ali Yılmaz:

"Bu koyun ırkını insanlar unutmuş, bizim eski kültürümüz, babamız, dedemiz hep bu koyunlardan beslerdi"

"Kangal orijinal ırkı olan koçumuz 2 yaşına geldiğinde 250 kilograma kadar çıkıyor"

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında alıcısını bekleyen ve 13 ayda 100 kilogramlık ağırlığa ulaşan 'Kangal' ırkı koç, alıcısını bekliyor. Kurbanlığa kendi oğlunun adı olan 'Serhat' ismini veren Ali Yılmaz, "İki yaşına geldiğinde 250 kilograma kadar çıkıyor. Serhat'ı seviyoruz. İkizi de vardı, onu sattık. Şimdi de Serhat'ı satacağız. Üzülüyorum ama yapacak bir şey yok" dedi.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte hayvan pazarları da kuruldu. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, pazarda satılan küçükbaş ve büyükbaş hayvanların arasında seçerek alışverişini yapıyor. Sahibi tarafından Serhat ismi verilen ve Eskişehir'de kurulan hayvan pazarında satılan 13 aylık koç da dikkat çeken küçükbaş hayvanlardan birisi oldu. Kendisiyle aynı kafesteki diğer koçlardan iri olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Serhat koç, kantarda 100 kilogramdan fazla geliyor. Sahibi Ali Yılmaz'ın, "Kendi oğlumun adını koydum" dediği Serhat, pazarda alıcısını bekliyor.

"2 yaşına geldiğinde 250 kilograma kadar çıkıyor"

Sivas kangal koyunu ırkının kilogram ve boyut olarak diğerlerine göre daha fazla büyüdüğünü belirten Ali Yılmaz, Serhat'ı satacak olmanın kendisini üzdüğünü şu ifadelerle anlattı:

"Bu koyun ırkını insanlar unutmuş. Vatandaş görünce dikkatini çekiyor. Bu koyunlar bizim eski kültürümüz. Babamız, dedemiz hep bu koyunlardan besledi. Koçun ismi Serhat. Kendi oğlumun adını koydum. Şu anda canlı hali 100 kilogram geliyor, 1 yaşında. Bu koç 2 yaşına geldiğinde 250 kilograma kadar çıkıyor. Kangal olan orijinal ırkı. Geçtiğimiz seneden beri bakıyoruz. Şu anda 13 aylık oldu. Serhat'ı seviyoruz. İkizi de vardı, onu da sattık. Şimdi de Serhat'ı satacağız. Üzülüyorum ama yapacak bir şey yok. İnsanlar almak için talep gösteriyor. Piyasa daha tam oturmadığı için pahalı veya ucuz olduğunu söyleyenler oluyor. Ortalama fiyat 5 bin lira. Dün Serhat'ın ikizini sattım 4 bin 800 liraya, 110 kilogram geldi. Buna ise 4 bin 500 lira istiyorum."

İhlas Haber Ajansı / Ali Furkan Çetiner - Yerel

Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title