Yavuz Selim Baş: Özel Hastaneler Milyonlarca TL Zarar Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Yavuz Selim Baş: Özel Hastaneler Milyonlarca TL Zarar Etti

Temsilci - Yerel
Yavuz Selim Baş: Özel Hastaneler Milyonlarca TL Zarar Etti

Bölgede devam eden olaylar ve vize nedeniyle yurtdışından gelen hasta sayısının düşmesiyle Batmandaki hastaneler ciddi oranda zarar etti.

Olaylar ve vize, Batman'a 50 milyon kaybettirdi

Batman Medical Park Genel müdürü Baş "hastalar için vizenin kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

Medical Park Batman hastanesi Genel müdürü Yavuz Selim Baş, Başhekim Op. Dr. Halûk Aygüler ve diğer yetkililerin katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Bölgemizde yaşanan olaylar ve Kuzey Irak'ın vize uygulamasından sonra sağlık sektörünün büyük bir sıkıntıya girdiğini belirten Baş, 2015 yılında 8.727 Kuzey Irak'lı hastayı tedavi ettirdiklerini, 2016 yılının ilk 4 ayında ise bu rakamın sadece 158 olduğuna dikkat çekerek bundan hem sağlık kuruluşlarının, hem de Batmanlıların zarar gördüğünü açıkladı.

Kuzey Irak'tan gelen hastaların Batman ekonomisine 30 ila 50 milyon lira arasında bir para kazandırdıklarına dikkat çeken Genel müdür Baş "vize uygulaması sonucunda komşu ülkeden hasta sevki tamamen durmuştur. Bundan Batman ciddi şekilde etkilenmektedir. Yaptığımız girişimlerde K. Irak'tan gelecek hasta ve yakınları için vize muafiyeti talep ediyoruz. Bu konuda Valimiz sayın Azmi Çelik'in girişimleri umudumuzu arttırmaktadır" dedi.

Medical Park Batman hastanesinin Batman ve bölge halkına en iyi hizmeti verebilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen Yavuz Selim Baş, yeni projelerle kapasitelerini arttırmayı hedeflediklerini, sorunların ortadan kalkmasından sonra daha iyi hizmet sunacaklarını açıkladı. Batman Gazetesi

Temsilci - Yerel

Batman, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title