Yaşayan En Yaşlı Omurgalı Görüntülendi! Bu Köpek Balığı Tam 512 Yaşında

Yaşayan En Yaşlı Omurgalı Görüntülendi! Bu Köpek Balığı Tam 512 Yaşında

13.12.2017 09:45 | Son Güncelleme: 13.12.2017 09:47

Danimarka'da araştırmalarını sürdüren bilim insanları, 512 yaşında olduğunu düşündükleri bir Grönland köpek balığı tespit etti. Hayvanın yaşayan en yaşlı omurgalı olduğu düşünülüyor.

Danimarkalı bilim insanları, dünyanın yaşayan en yaşlı omurgalı canlısını bulduklarını iddia etti. Görüntülenen Grönland köpek balığının 512 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

5 BUÇUK METRE BOYUNDA

Kuzey Atlantik ve Arctic denizlerini dolaşan bilim insanları tarafından bulunan köpek balığı, yakklaşık 5,5 metre uzunluğunda. Danimarkalı bilim insanları, Grönland köpek balıklarının her yıl yaklaşık bir santimetre büyüdüğünü söylüyor.

400 YAŞINDA BİR BAŞKASI DAHA BULUNMUŞTU

Grönland köpek balıkları, Kuzey Atlantik ve Kuzey Kutup okyanuslarının soğuk sularında yaşar ve yaşam alanı Grönland çevresindeki denizler de dahil olmak üzere Doğu Kanada'dan Norveç Denizi'ne kadar uzanır. Bu hayvanlar, yaklaşık 2 buçuk kilometre derinlikte hayatlarını sürdürür.

Tüm omurgalı türleri arasında en uzun ömre sahip canlılar olarak bilinen Grönland köpek balıkları, diğer balıklarla beslenerek hayatta kalır. 2016 da yılında 400 yaşında bir Grönland köpek balığı bulunmuştu.


Haber Yorumları (39)
UMUT KADİR: buara sana videonun adını vermeyi unuttum vidiomun adı erd ses
UMUT KADİR: vay be helal olsun lütfen benim vidyomada yorum at nooooooöooooooooooooooooooolur
DARENDELİ: RABBIM HERSEYE KADİRDİR DOGRU
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title