Haberler

Yılmaz Büyükerşen'den Genç Kuşaklara Kılavuz Gibi Kitap 'Zamanı Durduran Saat'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Doğan Kitap'tan çıkan "Zamanı Durduran Saat" adlı söyleşi kitabını, Hilton Otel'de düzenlenen etkinlikle tanıttı.

Yılmaz Büyükerşen'in eşi Seyhan Büyükerşen, kızı Burcu Tuna, damadı Yavuz Tuna ve 3 yaşındaki torunu Yağmur Tuna'nın da katıldığı tanıtıma, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın eşi Sema Işıl Doğan, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Başyazarı, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi ve eşi Prof.Dr. Aysel Ekşi, Hürriyet Gazetesi Yazıişleri Müdürü Tufan Türenç ve eşi gazeteci Pınar Türenç, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, sinema oyuncusu Cüneyt Arkın ve eşi Betül Arkın, gazeteci Altan Öymen, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nail Güreli, program sunucusu Sezen Cumhur Önal, sinema oyuncusu Tolga Savacı, yazar Nermin Bezmen ile Büyükerşen'in dostaları katıldı.

ZAMAN FUKARASIYIM

Doğan Kitap'ın yıllardan beri kendisine anılarını yazması için teklifte bulunuduğunu ama kendisinin zamanı olmadığından bunu bir türlü gerçekleştiremediğini belirten Yılmaz Büyükerşen, "Dostlarım da anılarını yaz kaybolmasın diye çok ısrar ediyorlar. Ben de 'emekli olunca yazarım' diyorum ama hala emekli olamadım. Zaman fukarası biri olarak yazmaya bir türlü fırsat bulamadım. Her seferinde atlattım" dedi.

Geçtiğimiz seçim dönemindeki propaganda süresi olan iki ayı Doğan Kitap editörlerinden Cemalletin Taşçı'yla birlikte geçirdiğini anlatan Büyükerşen yazma süreciyle ilgili şunları söyledi:

"Benim gibi zaman fukarası olan için 'nehir söyleşisi' diye bir sistem icad etmişler. Bir çeşit röportaj gibi. Sanki uzun bir nehirde teknedeyiz, gidiyoruz, sen de anlatıyorsun. Bu söyleşiler sırasında kendimi Nil Nehri'nde gemiyle tarihi bir geziye çıkmış gibi hissettim. Hakkımda detaylı bir çalışma yapıp yüzlerce soru hazırlayan editörüm sordu ben de filmi geri sarıp, o günleri yeniden yaşayarak anlattım."

KİTABI BASILDIKTAN SONRA OKUYABİLDİM

Kitabı, basıldıktan sonra okuyabildiğini belirten Büyükerşen, "çocukluk yıllarıma Cemallettin Taşçı biraz fazla yer vermiş. Niye bu kadar çok yer verdin diye sorunca, 'Yetişkin olup da kamu hizmetkarlığına başladığın günden bu güne ne yaptıysan hepsinin izleri çocukluğunda var' dedi. Kitabı okuyunca, 2'İnci Dünya Savaşı'na denk gelmesine rağmen demek ki o yıllarda çok mutluymuşuz ki, çocukluk yıllarım çok mutlu anlatmışım. Gençlik yıllarını biraz heyecanlı anlatmışım. İdari görevler başladığında ise başardığım bir işten dolayı yine mutlu bir ifade kullanmışım. Ama siyasi hayata girdikten sonra öfkeli bir dil seziliyor. 500 sayfalık kitapta yüze yakın olay yer alıyor. Bu ülkede yaşayan genç kuşaklara, hedeflerine ulaşmak için karşılarına çıkan engelleri aşmada yardımcı olacak kılavuz bir kitap" diye konuştu.

( Ceren KARASU - Mustafa KüçüK- İdris TİFTİKçİ / İstanbul / DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Haberler

Devlet Bahçeli: Asgari ücretin artırılmasına yönelik teklif gelirse gerekli katkıları sağlarız

Devlet Bahçeli: Asgari ücretin artırılmasına yönelik teklif gelirse gerekli katkıları sağlarız

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Bakmadan Geçme

Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi?
BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title