Haberi Paylaş
Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Yaşam Haberleri

Bilecik’te Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı yapıldı.

Bilecik'te Okul ve Yurt Güvenliği Toplantısı yapıldı.

Bilecik Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda yapılan toplantıy;a Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, şube müdürleri, müdür yardımcıları, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Bilecik İş Sağlığı ve Güvenliği İl Koordinatörü Mustafa Çağlar, toplantının başında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında okullarda ve kurumlarda yapılan faaliyetler ve verilen eğitimlerle ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra bir konuşma yapan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okul ve yurtlarda bir problem ortaya çıkmadan önce önlem almanın önemli olduğunu, bunun için İl Emniyet Müdürlüğüyle birlikte bu koordinasyon toplantısını düzenlediklerini belirtti. Durmuş, " Bilecik güvenli bir ildir. Ancak bunun böyle devam etme garantisi yoktur. Gereken tedbirleri en iyi şekilde almak durumundayız Çocuklarımızı korumamız gerekiyor. İl Emniyet Müdürlüğümüz bu anlamda yoğun bir çalışma yürütüyor. Ülkemizde 18 milyon öğrenci bulunmaktadır. Herkes eğitimle mutlaka bir ilişki içindedir. Bu mesele hepimizin meselesidir. Müdür ve öğretmenlerimiz, her bir öğrenciyi iyi takip etmelidirler. Eyvah dememek için önceden tedbir alınmalıdır" dedi.

"Eğitim ülkeler için en önemli konulardan birisidir"

Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ise, eğitimin ülkeler için en önemli konulardan birisi olduğunu belirterek, "Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul ve yurt güvenliği konusunda eş güdüm ve koordinasyonu sağlamak için bu toplantıyı düzenledik. Eğitim ülkeler için en önemli konulardan birisidir. Öğrencilerimiz ne kadar iyi yetişirse ülkenin geleceği o kadar parlak olur. Onların istemediğimiz, olumsuz alanlara yönelmelerini hep birlikte engellemeliyiz. Öğrencilerimiz için dört tehdit bulunmaktadır. Bunlar terör, madde bağımlılığı, asayiş ve trafiktir. Bu alanlarda gerekli çalışmaları eğitim kurumlarımızla koordineli şekilde yapıyoruz. Denetim ve kontroller düzenli şekilde yapılıyor. Okul etrafında riskli görülen her durumla ilgileniyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve eğitim çalışanlarına iş birliği ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele ve Çocuk Şube yetkilileri konularıyla ilgili sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdiler. - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Mustafa Çağlar Bilecik Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title