Haberler

Kilis'te Taziye Evi Törenle Açıldı

Hayırsever Mehmet Kara tarafından bağışlanan arsa üzerine 3 katlı taziye evi yaptırılarak hizmete açıldı.

Hayırsever Mehmet Kara tarafından bağışlanan arsa üzerine 3 katlı taziye evi yaptırılarak hizmete açıldı.

Hacı Musa ve Elif Kara taziye evinin açılışına Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, çok sayıda davetli katıldı.

Taziye evinin açılışında kısa bir konuşma yapan Mehmet Kara, Taziye evinin yapılmasında katkı sağlayan, destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, yaptığı konuşmada, Kilis'e bir çok hizmet yaptıklarını ancak en çok mezarlığa yapılan yatırımlardan dolaya teşekkür aldıklarını ifade ederek, "Bazı hizmetler varki ayda bir teşekkür alıyorsunuz, bazı hizmetler varki yılda bir teşekkür alıyorsunuz. Bazı hizmetler var ki her dakika teşekkür alıyorsunuz. Kilis'te 500 bin ton asfalt döktük. Her gün insanlar evlerinden kalkıyor. Dışarı çıkıyor, o asfalta basıyor. Ama ayda yılda bir teşekkür ediyor. Mezarlığa yaptığımız asfalttan dolayı haftada en sık bir mezarlığa giden, ayda bir gidilen mezarlıktan dolayı her gün teşekkür ediyorlar. Cenaze hizmetlerinden dolayı her gün teşekkür ediyorlar. Ama diğer hizmetlerden ayda bir teşekkür ediyorlar. Buda neyi gösteriyor, bazı hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Bizim Kilis insanın değerini ve kalitesini gösteriyor. Çünkü geçmişine sahip çıkmayan, geleceğine sahip çıkması mümkün değildir" dedi.

Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, Belediye Başkanı Hasan Kara'nın Kilis'e ilkleri imza attığını ifade ederek, "Böyle bir güzel hizmeti sunulmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Dünyada iki gerçek var, biri gelişimiz, biri gidişimiz. Bunların dışındakilerin hepsi bir arpa boyu kadar yol kat etmektir. Gelişimiz gerçek, gidişimiz gerçektir. Mühim olan bu arpa boyu kadar olan yolun dışında amel defterinin kapanmasıdır. Bunun dışında bir amaca hizmet etmek, oda nedir, 'insanlığa hizmet etmek, bizden sonraki nesillere hizmet etmektir' sadakayı cariye ile amel defterimizi kapatmamak, en büyük amacımızdır" diye konuştu.

Daha sonra Hacı Musa ve Elif Kara taziye evinin açılışı dualar ile açıldı. - KİLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Mehmet Kara Hasan Kara Elif Kara Kilis Yaşam Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

Soğukkanlılığı pes dedirtti! Bingöl'de 2 kişinin can verdiği vahşette yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title