Haberi Paylaş

İstanbul'da yaşayanlar için acil uyarı! 7 ilçede birden su kesintisi yapılacak

Yaşam Haberleri

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar için acil bir uyarı yapıldı. 7 ilçede su kesintisi yapılacağı belirtilerek, vatandaşların kendilerini her ihtimale karşı hazırlaması gerektiği ifade edildi.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ( İski ) İstanbul'da su kesintisi yapılacak ilçelerle ilgili açıklama yayınladı. İSKİ, 18 Ekim arıza-kesinti listesiyle birlikte, İstanbul'un 7 ilçesinde 10 saate yakın kesinti yaşanacağı aktardı.

VATANDAŞLARIN HAZIRLIKLI OLMASI İSTENDİ

İSKİ tarafından suların yeniden verileceği saatler de resmi sayfadan duyuruldu. Fakat vatandaşların suların geç gelme ihtimalini göz önünde bulundurarak hazırlık yapması istendi.

KESİNTİLERİN YAPILACAĞI MAHALLELER

  • Beykoz'da yaşanacak su kesintisinin saat 11.05'de başlayacağı ve 21.00'da bitmesi öngörülüyor. Tokatköy, Yalıköy, Çamlıbahçe, Dereseki, Ortaçeşme ve Akbaba Mahallesine 10 saat boyunca su verilemeyecek.
  • Arnavutköy'de yaşanacak su kesintisinin saat 09.29'da başlayacağı ve 14.00'da bitmesi öngörülüyor. Anadolu Mahallesine su verilemeyecek.
  • Bağcılar'da yaşanacak su kesintisinin saat 10.02'de başlayacağı ve 14.00'da bitmesi öngörülüyor. Kirazlı, Sancaktepe, Yavuzselim, Fevzi Çakmak, Güneşli ve Kazım Karabekir Mahallesine su verilemeyecek.
  • Esenler'de yaşanacak su kesintisinin saat 10.57'de başlayacağı ve 13.00'da bitmesi öngörülüyor. Kemer Mahallesine su verilemeyecek.
  • Sultangazi'de yaşanacak su kesintisinin saat 10.52'de başlayacağı ve 13.30'da bitmesi öngörülüyor. Esentepe Mahallesine su verilemeyecek.
  • Tuzla'da yaşanacak su kesintisinin saat 09.24'de başlayacağı ve 13.30'da bitmesi öngörülüyor. İstasyon Mahallesine su verilemeyecek.
  • Üsküdar'da yaşanacak su kesintisinin saat 10.38'de başlayacağı ve 12.00'da bitmesi öngörülüyor. Çengelköy Mahallesine su verilemeyecek.

Haberler.com - Yaşam

İstanbul İSKİ Yaşam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title