Haberler

Hep Birlikte 'Çocuk İstismarına Dur' Dediler

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, son dönemde gündemden düşmeyen çocuk istismarlarına karşı ortak duruş sergilendi.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, son dönemde gündemden düşmeyen çocuk istismarlarına karşı ortak duruş sergilendi.Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın başkanlığında 5 Mart'ta gerçekleşen meclis toplantısında, CHP'li Meclis Üyesi Emine Oya Özarkon söz alarak, kadın cinayetleri ve çocuk istismarları sorunlarına dikkat çekti ve farkındalık oluşturmak amacıyla bir pankart açtı.

Başkan Uysal başta olmak üzere; bütün meclis üyeleri, bürokratlar ve belediye çalışanları pankartla fotoğraf çektirerek, çocuk istismarına karşı ortak tepki gösterdi.

HEPİMİZİN SORUMLULUĞU

Parti ayrımı gözetmeksizin herkesin çocuk istismarına karşı birlik olması gerektiğine ve ortak tepki göstererek, farkındalık oluşturmanın önemine vurgu yapan Başkan Uysal, konuyla ilgili şunları söyledi: "Çocuk istismarıyla mücadele hepimizin sorumluluğudur. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken, meclis üyemiz Oya Özarkon'un bir kadın olarak, kadın cinayetleri ve çocuk istismarını meclis gündemine taşıması vesilesiyle; meclis üyelerimiz, bürokratlarımız, halkımız ve belediye çalışanlarımızla birlikte, tek yürek olduğumuzu gösterdik. Ülkemizde kadına şiddet ve çocuk istismarı vakaları gittikçe artıyor. Gizlenen, üzeri örtülen vakalarla birlikte, gerçek rakamların bunun çok ötesinde olduğunu biliyoruz. Cinsel istismar vakalarını tamamen ortadan kaldırana kadar bu konuyla mücadele etmek hepimizin sorumluluğudur. Bu konuda üzerimize düşeni yapmalıyız. Biz çocuklarımıza kulak vermeli ve onlara seslerini çıkartmayı öğretmeliyiz." - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye Belediyesi Necdet Uysal Balıkesir Yaşam Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title