Böylesi yüzyılda bir yaşanır! İneğini ''Memişlerini yerim Fatma'' diye severken, yoldan geçen Fatma üzerine alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Böylesi yüzyılda bir yaşanır! İneğini ''Memişlerini yerim Fatma'' diye severken, yoldan geçen Fatma üzerine alındı

Haberler.com - Yaşam
 - Güncelleme:
Böylesi yüzyılda bir yaşanır! İneğini ''Memişlerini yerim Fatma'' diye severken, yoldan geçen Fatma üzerine alındı

Kayseri'de hayvancılık yapan S.T'nin Fatma adını koyduğu ineğini sakinleştirmek için "Kömür gözlü Fatma'm, senin memişlerini yerim'' diye ninni söylemeye başladı. Bu esnada olay yerinden geçen Fatma adlı kadın adamın sözlerini üzerine alınınca filmlere konu olacak anlar yaşandı. Öfkeden deliye dönen kadın durumu kocasına anlatmak için evinin yolunu tuttu. Olay gerçeklerin ortaya çıkmasıyla tatlıya bağlandı.

Kayseri'nin Hacılar İlçesinde yaşanan olayda iddiaya göre, Fatma ismini koyduğu ineğine düşkünlüğüyle bilinen S.T, günlerdir Fatma'nın doğum yapmasını bekledi. Çok sevdiği ineği bir süre önce doğuran S.T, buzağıyı süt emmesi için annesinin yanına götürdü.

Sabah'ın haberine göre; S.T'nin ana yol kenarındaki ahırında baktığı ineği Fatma'ya dizdiği methiyeler, az kalsın ilçede kriz çıkartıyordu. S.T, buzağının annesini emdiği sırada ineği Fatma'yı sakinleştirmek için "Canım Fatma'm, bir tanem Fatma'm, senin memişlerini yerim Fatma'm" sözlerini ninni gibi söyledi.

Bu sırada yoldan geçen ilçe sakini Fatma T, S.T'nin söylediklerini duydu. Ahırdan gelen "Memişlerini yerim Fatma'm" sözünün kendisine söylendiğini zanneden kadın öfkeyle evinin yolunu tuttu.

S.T'nin ahırının yanından geçerken sözlü tacize uğradığını komşusuna anlatan Fatma T, işte olan kocasını arayarak yaşananları söyleyeceğini belirtti. Ancak komşusu "Önce olayı bir anlayalım sonra ararsın" dedi. Bunun üzerine Fatma T'nin komşusu, S.T'nin komşusunu arayarak olayı anlattı.

S.T'nin komşusu ise olayın yanlış anlama olduğunu, S.T'nin ineğinin adının Fatma olduğunu ve ineğini sürekli ''Canımlı birtanemli" gibi sözlerle sevdiğini söyledi. S.T'nin ineği Fatma'ya olan düşkünlüğünü tüm komşuların bildiğini söyleyen komşunun bu ifadeleri üzerine olay tatlıya bağlandı.

Haberler.com - Yaşam

hayvan sevgisi, Yaşam, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (32)

teknoloji seven:

Ineyin soy ismi ile ayni

Tahir Durak:

Hayatımda duyduğum en sacma haber.

Enes Bozkurt:

kiminelli cimin cebinde belli degil

Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title