Haberler

Bitkin halde olan ebabil kuşu bulundu

Abone Ol

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan iki arkadaş ömrünün büyük bir kısmını uçarak geçiren Ebabil kuşu buldu. Kuş, uçamadığı için tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi.

Bitkin halde olan ebabil kuşu buldular

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan iki arkadaş ömrünün büyük bir kısmını uçarak geçiren Ebabil kuşu buldu

SİVAS Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan iki arkadaş ömrünün büyük bir kısmını uçarak geçiren Ebabil kuşu buldu.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Rüzgar Aydın ve İsa Gencer isimli iki arkadaş yolda yürürken hareketsiz bir kuş fark ettiler. Daha önce hiç bu tür bir kuş ile karşılaşmayan iki arkadaş, kuşun uçması için büyük bir çaba sarf ettiler. Aydın, uzun uğraşlar sonucu bir türlü uçmayan kuşu alarak babasına götürdü. Baba, bu kuşun Ebabil kuşu olduğunu belirterek tedavi edilmesi için Doğa Koruma ve Milli Parkla ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler kuşu tedavi edilmek üzere aldı.

"Birkaç kez uçması için çabaladım ama uçamadı"

Rüzgar Aydın, uçması için çabaladıklarını fakat kuşun uçmadığını ifade ederek, " Bu türün ne olduğunu bilemedim. Birkaç kez uçması için çabaladım ama uçamadı. Aldım ve babama getirdim. Babamda bu kuşun ne kadar mübarek ve güzel bir hayvan olduğunu anlattı. Şimdi bunu yetkili yerlere verip iyileşmesini bekleyeceğiz" dedi. İsa Gencer ise, yolda yürürken bu kuşla karşılaştıklarını ifade ederek uçması için çabaladıklarını fakat uçamadığını belirtti.

Ebabil kuşları, gece-gündüz havada kalır ve uçarken uyurlar. Yalnızca üreme dönemlerinde yere inip, kayalıklardaki ve yüksek binaların çatılarındaki yuvalarında uyurlar. Sürüler halinde, tiz çığlıklar atarak uçarlar. Ayaklarının üstünde diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramazlar.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Şarkışla Aydın Sivas Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı? Peros hangi ülkenin? Peros hangi ülkenin ürünü, markası? Peros markası hangi ülkeye ait? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 1 Aralık: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Süper Kupa neden Arabistan'da? 2023 Süper Kupa finali nerede oynanacak? TFF Süper Kupa açıklaması nedir? Süper Kupa ne zaman 2023, saat kaçta, nerede, hangi kanalda? Türkiye Süper Kupası ne zaman Fenerbahçe Galatasaray? Henry Kissinger kimdir? Henry Kissinger neden insanların ölümünden sorumlu tutuldu? Cannibal Holocaust (Yamyam) filmi neden yasaklandı, gerçek mi? Cannibal Holocaust Türkiye'de yasak mı, kaç ülkede yasaklandı? Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title