Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı - Haberler
Haberi Paylaş

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

İhlas Haber Ajansı - Yaşam
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 5’nci toplantısı, Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 5'nci toplantısı, Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Özdemir Çakacak'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, Aslan Avşarbey, Garnizon Komutanlığı adına Hava Tuğgeneral Gürkan Ergürhan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, ilçe kaymakamları ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve Teknik Çalışma Gruplarının başarılı çalışmalar yapabilmesi ve üyelerin konuya sahip olabilmesi açısından bu toplantılar bizim için büyük önem arz etmektedir. Bir ülkenin gençliği o ülkenin geleceğidir" dedi.

Vali Çakacak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) Projesi'nin önemine dikkat çekti. Sistemin işleyişiyle ilgili bilgi veren Vali Çakacak, "Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, önce sisteme kaydoluyor. Uyuşturucu satışı ve kullanımıyla ilgili herhangi bir olay gözlendiğinde, vatandaşlarımız bu uygulamayla bildirimlerini kısa sürede yapabiliyor. Haber merkezimize sadece bildirim yapan vatandaşımızın konumu belirleniyor ve bulundukları yere en yakın polis ekibi, olaya hızlıca müdahale ediyor. Bu uygulamanın en önemli özelliği bildirim yapan vatandaşlarımızın kimlik bilgilerinin sadece doğru ihbarlarda gizli tutulmasıdır" şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il ve 48 ilçede hayata geçirilen Açık Kapı biriminin faaliyetleri hakkında da konuşan Vali Çakacak, şunları söyledi;

"Kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması, vatandaşların kamudan isteklerinin, taleplerinin yine kamu görevlilerince takip edilip sonlandırılması ve ilgili kişiye bilgi verilmesi amacıyla Açık Kapı birimlerimiz faaliyete geçmiştir. Faaliyete geçen Açık Kapı birimimiz uyuşturucu ile mücadele konusunda da etkin bir hizmete başladı. Uyuşturucu ve madde bağımlılarıyla ilgili şikayetlerin Açık Kapı birimine iletilmesi ve kaydedilmesi ile takibinin Açık Kapı birimince yapılması sağlanacaktır." - ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Özdemir Çakacak, Eskişehir, Asker, Yaşam, Haberler

title