Yarım Asırlık Yıldırım Grup
Haberler » Güncel » Yarım Asırlık Yıldırım Grup - Haber

Yarım Asırlık Yıldırım Grup

Ticari hayatta yılların tecrübesine rağmen hala ilk gün ki heves, heyecan ve azimle yeni projeler üretmeye devam eden Yıldırım Grup, 50. Yılını Cevizlidere'de inşa ettikleri Yıldırım Kule ile taçlandırıyor.

Yarım Asırlık Yıldırım Grup

'ın Kars'tan Ankara'ya göç etmesiyle başlayan ticari hayat serüveni, 'ın, Yıldırım A.Ş'yi kurmasıyla devam etti. 1990'lı yıllarda arazi yatırımlarını değerlendirmek üzere inşaat projelerine başlayan Yıldırım A.Ş, Ankara'nın en Kuzeyinden en Güneyine birçok projeye imza attı. Yıldırım Grup'un yeni nesil kurucusu , 2000 yılında Yıldırımkent Gülyazısı Sitesi ile ilk inşaat projesine başladı. Ardından Eymir Konutları 1.Etap, Beyaz Evler,Eymir Konutları 2. Etap, Ankara Barosu Sosyal Tesisleri, Gökkuşağı Konutları, Mogan Park Evleri, Gölbaşı Ticaret Merkezi, Yıldırım Sera Studio Evleri, Park Konutları, Beyterrace Konutları gibi önemli projelere imza atan Yıldırım Grup, Ankara'nın gözde lokasyonlarından biri olan Balgat Cevizlidere'de Yıldırım Kule ile yılların tecrübesini taçlandırıyor.

STİL SAHİBİ YILDIRIM KULE

Sıradan kalıpların dışına çıkarak farklı bir mimariyle Ankaralıların karşısına çıkan Yıldırım Kule eğimi ile saygıyı simgeliyor. İç bükey eğime sahip Yıldırım Kule'yi anlatan Zafer Yıldırım, "Biz Yıldırım Kule'yi inşa ederken kendi iş yerimiz için ne ihtiyacımız varsa bunun fazlasını karşılayacak şekilde bir proje detaylandırması yaptık. Kule 130 metre yüksekliğinde ve rüzgârdan, dış sesten çok fazla etkilenebilecek durumda. Bu sebepten dolayı yalıtıma çok önem verdik. Dış cephenin yalıtımını üç farklı aşama ile gerçekleştirdik. Yalıtımda şehrin içerisinde olup aynı zamanda sessizlik ve huzuru temel aldık. Beraberinde havalandırma sistemi, güvenlik, otopark sayısı, kat yüksekliği, konum, sosyal alanlar aklınıza gelebilecek her detay ayrı ayrı düşünüldü" dedi.

FARKLI BİR ''GÖRSEL TEMA''

Yıldırım Kule, geniş ve rahat kullanımlı toplantı alanları planlarken, Ankara'da fark yaratan yenilikçi bir yaklaşımla ''Sanat Kulesi'' olma yolunda iddialı adımlar atmakta. 'Şehrin Sanat Galerisi olma yolunda fikirlerini bu yönde geliştirerek, her türlü sanat platformunun, ressamın, küratör ve bienal planlayıcılarının esnek bir şekilde yararlanabileceği geniş ve modern mekanları bünyesinde barındırmaktadır.
Bir elli yıl sonra, gelecek nesile 50.Sanat yaşımızda diye hitap etmek de ayrı bir gurur kaynağı olacaktır.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler