Yabancı Öğrencilerden İnönü'ye Büyük İlgi

Yabancı Öğrencilerden İnönü'ye Büyük İlgi

Eskişehir’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan 30 kişilik kafile, İnönü Belediyesi’nin misafiri olarak ilçenin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti.

Yabancı Öğrencilerden İnönü'ye Büyük İlgi

Eskişehir'de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan 30 kişilik kafile, İnönü Belediyesi'nin misafiri olarak ilçenin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etti.

Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) Başkanı Nihat Demir öncülüğünde öğrenciler, İnönü Savaşları Karargah Müzesi, Şeyh Kuddisi Cami, Alaaddin Cami, İnler, Açık Fay Hattı, Pınarbaşı Tesisleri ve İnönü Türk Hava Kurumu tesislerini gezdi. İlçenin yöresel yemeklerini tatma imkanı da bulan öğrenciler İnönü Belediyesi Kapalı Pazar yerini de ziyaret ederek ilçe sakinleri ile sohbet etti. İlçenin doğal ve tarihi güzelliklerine hayran kalan öğrenciler gezilerinde bol bol fotoğraf çektirdi.

Öte yandan gezi programına, Eskişehir'deki üniversitelerde okuyan Afganistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gana, Bangladeş ve Azerbaycan gibi on farklı ülkeden 30 öğrenci katıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA