Vergi Rekortmenleri Çorum'da Ödüllendirildi

Vergi Rekortmenleri Çorum'da Ödüllendirildi

Çorum'da 2010 Yılında En Çok Kurumlar ve Gelir Vergisi Verenler Ödüllendirildi.

Vergi Rekortmenleri Çorum'da Ödüllendirildi

Çorum'da 2010 yılında en çok kurumlar ve gelir vergisi verenler ödüllendirildi.

Çorum Vergi Dairesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Çorum Ticaret Borsası ile Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından Çorum'da 2010 yılında Kurumlar ve Gelir Vergisinde ilk 10 içinde yer alan vergi rekortmenleri Anitta Otel'de düzenlenen törende ödüllendirildi.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, verginin sadece bütçe denkleştirme aracı olarak görülmemesi gerektiğini, vergilerin para, mali politika ve sosyal yardımlalara da yön veren önemli bir unsur olduğunu belirtti.

Toplumsal refahın artırılmasında vergi mükelleflerinin rolünün büyük olduğunu vurgulayan Topoğlu, vergi bilincinin ilköğretim çağlarından itibaren gençlere aşılanması gerektiğini ifade etti.

İl Defterdarı Ahmet Özkan ise, ülkenin kalkınmasında büyük paya sahip olan vergi gelirlerinin arttırılması ile kayıt dışı ekonomik faaliyetlerin kayıt altına alınmasının hedeflendiğini söyledi.

Özkan ekonomide kayıtlı faaliyetlerin arttırılması için sadece yasal ve idari düzenlemelerin yeterli olmadığını belirterek, "En iyi vergi kanunları yapılsa en iyi şekilde uygulansa da toplumda vergi bilinci geliştirilemediği sürece bu düzenlemelerden beklenen sonuç elde edilemeyecektir" diye konuştu.

Törende, 2010 yılı kurumlar vergisinde ilk 5'e giren Duduloğlu Çelik Döküm Sanayi Ticaret A.Ş, Uğur Makine Sanayi, Gıda ve İnşaat Limited Şirketi, Çorum Sağlık Hizmetleri Yatırım A.Ş, Selahattin Kaleli Akaryakıt A.Ş ve Ece Banyo Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ile gelir vergisi mükellefleri plaketle ödüllendirildi.

- ÇORUM

Kaynak: AA