VERGİ MÜKELLEFİ HABERLERİ

Vergi Mükellefi Haberleri

Vergi Mükellefi haber, Vergi Mükellefi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vergi Mükellefi - 6.10.2020
Johnson: Toparlanmanın anahtarı güçlü özel sektör
Johnson, Birleşik Krallık hükümetinin önceliklerinin ön sıralarında, işletmelerin salgının ortasında ve sonrasında faaliyet göstermesini sağlamanın bulunduğunu vurguladı ve ekledi: "Herşeyin, vergi mükellefi Şeker Amca tarafından ödenerek sağlanacağını düşünenlere bir sözüm var.
Vergi Mükellefi - 2.10.2020
Sosyal ağ sağlayıcılarının yükümlülükleri belirlendi
Verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde temsilci belirlenmesine ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde, 30 milyon lira daha idari para cezası uygulanacak. İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde temsilci belirlenmesine ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde, Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak.
Vergi Mükellefi - 21.9.2020
Danıştaydan küçük işletmeye vergi avantajı sağlayan karar
Danıştay, gözleme ve tost satan kadının, dükkanındaki malzemeleri ve koşullarını da göz önüne alarak gerçek usul yerine, daha avantajlı olan basit usulde vergi mükellefi olması gerektiğine hükmetti.
Vergi Mükellefi - 12.9.2020
e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarruf
Gerek Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan düzenlemeler gerekse mükelleflere sağladığı avantajlar nedeniyle e-belge uygulamalarına katılım her geçen gün artarken, gelinen noktada e-fatura uygulamasından yaklaşık 300 bin, e-arşiv faturadan 281 bin, e-irsaliyeden 80 bin, e-serbest meslek makbuzundan 185 bin ve e-müstahsil makbuzu uygulamasından 24 bin vergi mükellefi yararlanıyor.
Vergi Mükellefi - 20.8.2020
E-ticaret platformundan girişimci kadınlara destek
'GİRİŞİMCİ KADINLARA TEKNOLOJİ GÜCÜ' PROGRAMINA NASIL KAYIT OLUNUR? Girişimci kadınların, Hepsiburada'da mağaza açmak için vergi mükellefi bir işletmeye sahip olması ve şirketin temel ticari belgelerini sunmasının yeterli olduğu belirtildi.
Vergi Mükellefi - 20.8.2020
Hepsiburada'dan pandemi döneminde girişimci kadınlara destek
Sadece Mart-Haziran 2020 döneminde programa başvuran ve pazar yerinde mağaza açan kadın girişimci sayısında yüzde 140'a varan artış yaşandı. Hepsiburada'da girişimci kadınlar başta Anne-Bebek-Oyuncak, Doğal ve Organik Gıdalar, Kişisel Bakım, Ev Dekorasyonu, Takı & Aksesuar, Moda & Tasarım kategorileri olmak üzere 19 ana kategoride satış yapıyor. Birçok kategorideki ürünler "Kadın Girişimci" logosuyla ayrıştırarak bir arada sunuldu Açıklamaya göre, ana sayfadan ulaşılabilen "Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü" sayfasında tasarımdan el emeğine, doğal ürünlerden kurumsal hediyelere kadar birçok kategorideki ürünler "Kadın Girişimci" logosuyla ayrıştırarak bir arada sunuldu. "Hepsi Tasarım" ve "Hepsi El Emeği" etiketleriyle girişimci kadınların ürünleri öne çıkarılırken diğer kadınlara ilham olması için marka logoları, fotoğrafları ve girişimcilik hikayelerine de bu sayfada yer verildi. Kampanyalı girişimci kadın ürünlerine ana sayfada "Günün Fırsatları" alanında görünürlük sağlandı. "Daha fazla kadın girişimcinin ekonomiye katılması katılması için çalışmaya devam edeceğiz" Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, şunları kaydetti: "Ekonomiye ve kadın istihdamına sağladığımız katkıyla platformdaki kadın iş ortağı sayımızın hedeflerimiz doğrultusunda artmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Hepsiburada'da her gün daha fazla kadın girişimcinin işini e-ticarete taşımasını ve büyütmesini destekliyoruz. Çünkü kadın eli değen bir ekonominin ve ülkenin daha güçlü olacağına inanıyoruz. Bu oranı daha da artırmak ve daha fazla kadın girişimcinin Türkiye ekonomisine katılmasını sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz." Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı hakkında Öte yandan açıklamaya göre, girişimci kadınların, Hepsiburada'da mağaza açmak için vergi mükellefi bir işletmeye sahip olması ve şirketin temel ticari belgelerini sunması yeterli oluyor.
Vergi Mükellefi - 17.8.2020
JLR, Tata Steel ile hükümetin kurtarma görüşmeleri sona erdi
Financial Times'ın haberine göre, Birleşik Krallık hükümetinin Birch Projesi adı verilen ve stratejik öneme sahip şirketleri kurtarmayı ve desteklemeyi hedefleyen plan kapsamında yürütülen görüşmeler, JLR'nin "vergi mükellefi desteğine hak kazanmayı temel alan koşulları karşılamaması nedeniyle" sona erdirildi.
Vergi Mükellefi - 15.8.2020
İkinci el araç ticareti düzenlemesine sektörden destek
Alım satım işiyle uğraşanların MASFED MYM tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesiyle Gümrük ve Ticaret il müdürlüklerine başvurarak yetki belgelerini alacaklarını ifade eden Erkoç, düzenlemenin ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri verdi: "Kişiye özel olarak düzenlenecek yetki belgesinin geçerlilik süresi ise 5 yıl olacak. Bu belge olmadan satış yapan kişilere ceza uygulanacak, kayıt dışı alım satım yapan kişiler Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından vergi mükellefi yapılacak.
Vergi Mükellefi - 10.8.2020
Karabük'te TYP kapsamında 524 kişi işe alınacak
Başvuru yapacak kişilerin belirtilen şartları detaylıca incelemesi gerektiğini belirten Çalış, şunları kaydetti: "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, halk sağlığını da dikkate alarak başvurular sadece İŞKUR e-şube ve Alo 170 üzerinden yapılabilecek. Kurumdan ayrıca başvuru alınmayacaktır. Programa başvuru yapacak adaylarda, kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, başvuru tarihinde sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, Karabük il genelinde ikamet ediyor olmak ve Açık Öğretim Üniversitesi ve açık lise öğrencileri hariç öğrenci olmamak şartları aranacak.
Vergi Mükellefi - 29.7.2020
Son dakika haberi: Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Reklam yasağı ve internet bant genişliğinin daraltılması İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı tarafından Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak.
Vergi Mükellefi - 26.7.2020
TESK Başkanı Palandöken: Kermesler 3 günden fazla sürmesin
Palandöken, kermeslere bölge esnafının da yardımlaşma amacıyla destek verdiğine dikkati çekerek şunları kaydetti: "Bu tür kermeslerle toplumda yardımlaşma ve güzel duygular da pekişiyor ancak bu tür kermeslerin yasal izin süreleri 3 gün. 3 gün boyunca herhangi bir kira, vergi ve benzeri bir ödeme yapmadan satış yapabiliyorlar fakat bunu fırsata çevirenler var. 1 hafta, bazen 1 ay, hatta aylarca satış yapmaya devam eden kermesler olabiliyor." Esnafmış gibi satış yapan bu kermeslere yönelik denetimlerin sıklaştırılmasını ve kermeslerin 3 günden fazla sürmesine müsaade edilmemesini isteyen Palandöken, "Açılışı itibarıyla 3 günü geçen kermes tespit edildiğinde vergi mükellefi yapılmalı.
Vergi Mükellefi - 24.7.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi
Reklam yasağı ve internet bant genişliğinin daraltılması İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı tarafından Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak.
Vergi Mükellefi - 22.7.2020
Bilişim hukukçusu Avukat Atakan Karataş'tan sosyal medya kanunu değerlendirmesi
Temsilci bulundurmazsa ne olacak? Türkiye'den günlük erişimi bir milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıların BTK tarafından bildirimde bulunulmasına rağmen bildirimden itibaren otuz gün içinde temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmemesi halinde aşamalı olarak çeşitli yaptırımların olacağını ifade eden Karataş, "Bu kapsamda ilk aşama da 10 milyon TL'lik, ikinci aşama da 30 milyon TL'lik idari para cezaları, üçüncü aşamada reklama ve para transferlerine ilişkin sınırlamalar, dördüncü aşamada sosyal ağ sağlayıcılar için son derece önemli olan internet trafiği bant genişliğinin yüzde elli oranında daraltılması yaptırımı ve son aşamada da internet trafiği bant genişliğinin yüzde doksan oranına kadar daraltılması yaptırımı kanun teklifi ile gündeme getirilmiştir. Kanun teklifine göre ilgili hükümleri detaylıca belirtmek gerekirse, temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya BTK tarafından bildirimde bulunulacak, bildirimden itibaren otuz gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde sosyal ağ sağlayıcıya BTK başkanı tarafından on milyon Türk Lirası idari para cezası verilecek, Verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren otuz gün içinde bu yükümlülüğün halen yerine getirilmemesi halinde ise otuz milyon Türk Lirası daha idari para cezası verilecektir. İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren otuz gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK başkanı tarafından Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak, bu kapsamda yeni sözleşme kurulaması ve buna ilişkin para transferi yapılması engellenecektir.
Vergi Mükellefi - 21.7.2020
Sosyal medya düzenlemesi TBMM'de
Reklam yasağı ve internet bant genişliğinin daraltılması İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı tarafından Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak.
Vergi Mükellefi - 21.7.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM'de (1)
Özgürlüklerle hak ve hukuk arasında bir denge kurmaya çalışırken kademelendirilmiş bir yaptırım silsilesi olduğunun altını çizen Zengin, şunları kaydetti: "Kurum tarafından bu temsilcilik yerine getirilmezse 10 milyon lira idari para cezası verilecek kendilerine. 30 günlük bir bekleme süresi. 30 günlük bekleme bekleme süresi içerisinde yerine gelmezse bu defa 30 milyon liralık bir idari para cezası olacak. Üçüncü aşamaya geldiğimizde kurum başkanlığı tarafından Türkiye'de bulunan vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişiler tarafından sosyal ağ sağlayıcılarına 3 aylık reklam vermeme yasağı getirilecek.
Vergi Mükellefi - 5.6.2020
Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal değerlendirmede bulundu
E-dönüşüm uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-irsaliye gibi) kullanımıyla Ba-Bs formlarındaki tüm verilere Gelir İdaresi Başkanlığının ulaşabileceğini aktaran Erdal, şunları kaydetti: "509 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile e-arşiv fatura uygulamasına dahil olmayan mükelleflerce, 1/1/2020 tarihinden itibaren düzenlenecek faturaların vergiler dahil toplam tutarının vergi mükelleflerine yapılan satışlarda 5 bin lirayı, vergi mükellefi olmayanlara yapılan satışlarda ise 30 bin lirayı aşması halinde Gelir İdaresi Başkanlığının ücretsiz olarak mükelleflere açtığı fatura düzenleme portalı aracılığı ile düzenlenmesi zorunluluğu getirilmiştir.
Vergi Mükellefi - 28.5.2020
Battalgazi Belediyesinde vezneler hafta sonu da açık olacak
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye son ödeme tarihi 31 Mayıs 2020 Pazar günü olan emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ile ilan-reklam vergilerinin birinci taksitini yatırmak isteyen vergi mükellefi vatandaşların, son ödeme tarihi hafta sonuna gelmesi nedeniyle yasal zorunluluktan ötürü cezalı ödeme yapmak zorunda kalmalarını önlemek için hafta sonu veznelerini açık tutma kararı aldı.
Vergi Mükellefi - 22.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Ersin Akbaş'ın, 1991 yılında 'Ersün Akbaş' ismiyle tuhafiye üzerine vergi mükellefi olduğuna dikkat çeken avukat Bekir Alim, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Müvekkilimin vergi mükellefliği 1997 yılına devam etmiştir.
Vergi Mükellefi - 19.5.2020
Keçiören Belediyesi'nden vergi mükelleflerine kapıda ödeme hizmeti
Altınok, mali ödemelerin evlerde yapılmaya başlanması hizmetiyle ilgili şu bilgileri paylaştı: "Genel sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde tüm vergi mükellefi vatandaşlarımızın, normal günlerde de sokağa çıkma kısıtlaması devam eden 65 yaş üzeri vergi mükellefi vatandaşımızın ödemelerini evlerinde tahsil etme hizmetini başlattık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vergi Mükellefi Haberleri | Vergi Mükellefi Haber - Haberler - Vergi Mükellefi haberleri, son dakika vergi mükellefi haber ve gelişmeleri burada. İstanbul Emlakçılar Odası'ndan yönetmelik açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 23:17:34. #1.15#
title