Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza

Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza

Topraklarının kamulaştırılmasına tepki gösteren bir vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Bilecik Vali Yardımcısı olarak atandı.

14.07.2020 11:05 | Son Güncelleme: 14.07.2020 11:15

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Görev yeri değiştirilen isimler arasında vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu da yer aldı. Kadiroğlu, Bilecik Vali Yardımcısı olarak atandı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği ifade edildi. Buna göre, Bakanlık merkezinde görevli 20 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilirken beş kaymakam ve üç vali yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirildi.

ÖDÜL GİBİ CEZA

Sözcü'de yer alan habere göre; Görev yeri değiştirilen mülki amirler arasında dikkat çeken bir isim de yer aldı. Konya'nın Ilgın'da topraklarının kamulaştırılmasına tepki gösteren bir vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Bilecik Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Vatandaşa 'Terbiyesizlik yapma lan' diyen kaymakama ödül gibi ceza
Haber Yorumları (177)
AHMET NAVRUZ: O arkadaki vatandaş bilinçli oturtulmuş oraya resmen provakatörlük yapıyor
MEGALOMAN: Sahsim olarak ben kaymakam olsaydim, ne denirse densin, vatandasimdir, devletin yaninda onlarin da haklarini korumakla görevli bir mülki amir olarak kendimi tutar, agzima geleni söylemez, koruma ve emniyet görevlileri tarafindan disari atilmasina göz yummaz, sadece sakin olmasini ve gerekenin yapilacagini belirtir, gerekli bilgileri aldiktan sonra suc duyurusunda bulunurdum. Tabii ben kaymakam olsaydim diyorum yani. . .
NECOOOO: ben bir bilecikli olarak bana dese ya bak ne oluyo
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title