Yasakların kalktığı Van'da vaka sayısı artan 4 mahallede eğitime 10 gün ara

Yasakların kalktığı Van'da vaka sayısı artan 4 mahallede eğitime 10 gün ara

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Van'ın Saray ilçesinde vaka sayılarının artış göstermesi üzerine filyasyon ekipleri çalışma başlattı. İlçenin Dolutaş, Yeşilalıç, Yurtbaşı ve Çaybağı mahallerinde 14 yeni vaka tespit edildi. Jandarmanın devriye gezdiği 4 mahalledeki okullar, 10 gün süreyle tatil edildi.

Özalp ilçesinin Çubuklu Mahallesi ile Tuşba ilçesinin Altıntepe Mahallesi'nde gizli yapılan taziyeler nedeniyle koronavirüs vakalarının artması sonrası Saray ilçesinde de Dolutaş, Yeşilalıç, Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde yeni vakalar tespit edildi.

BİRÇOK TEMASLIDAN NUMUNE ALINDI

Dolutaş ve Yeşilalıç mahallelerinde hastaneye başvuranların testlerinin pozitif çıkması üzerine, Van'dan gelen filyasyon ekipleri çalışma başlattı. Yapılan görüşmelerde, testi pozitif çıkanların temaslılarının Dolutaş ve Yeşilalıç dışında Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde de olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine birçok temaslıdan numuneler alındı.

Van'da vaka sayısı artan 4 mahallede eğitime 10 gün ara
Van, risk haritasında "mavi" kategoride yer alan iller arasında bulunuyor

JANDARMA MAHALLERDE DEVRİYE GEZİYOR

Şu ana kadar 14 yeni pozitif vakanın tespit edildiği mahallerde okullar, 10 gün süreyle tatil edildi. Filyasyon ekipleri, çalışmalarını sürdürürken, jandarma da mahallelerde devriye gezmeye başladı.

Yasakların kalktığı Van'da vaka sayısı artan 4 mahallede eğitime 10 gün ara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (23)
CIDDI DEGILLER: BEN YÖNETENLERIN DÜRÜST OLDUKLARINA INANMIYORUM ALDIKLARI KARARLARIN POLITIKA VE EKONOMI ILE ALAKALI OLDUGUNA O YÜZDEN ISABETLI OLMADIGINA AKIL VE MANTIGA UYMADIGI DÜSÜNCESINDEYIM ALDIKLARI KARARLARA HALKTAN UYMASI ISTENIYOR AMA ILK ÖNCE KENDILERI IHLAL EDIYOR ISE TOPLU TASIMA ILE BALIK ISTIFI GITMEK SERBEST AMA HAFTA SONU EV HAPISI VAR SOKAKTA SEYYAR SIMITCILER MISIRCI KESTANECI VAR AMA MASKE INDIRIP YEMEK YASAK MILLETIN SEHIDIN CENAZESINDE YAKINLARI PARTILININ SEYHIN CENAZESINDE ISE BINLER VAR
HALK: Kapatın okulları vallahi pişman olacaksınız açtığınıza ama iş işten geçmiş olacak kimseyi dinlemiyorlar
OZAN TÜRKOĞLU: Kardeşim o zaman sen serviscilere destek ver onlarda evine yatmaya gitsin millet perişan olmuş sen kapat diyiyon
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title