Vali Malay, Nazilli Osb Alanında İnceleme Yaptı

Vali Malay, Nazilli Osb Alanında İnceleme Yaptı

Çeşitli Ziyaretler ve İncelemelerde Bulunmak Üzere Nazilli'ye Gelen Aydın Valisi Mustafa Malay, Gelecek Ay Kuraları Çekilmesi Beklenen Nazilli Organize Sanayi Bölgesi'nde (Osb) Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi.

Vali Malay, Nazilli Osb Alanında İnceleme Yaptı

Çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere Nazilli'ye gelen Aydın Valisi Mustafa Malay, gelecek ay kuraları çekilmesi beklenen Nazilli Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Aynı zamanda Nazilli OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı olan Vali Malay'a incelemeleri sırasında İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gaçar, Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gültekin Kılınç eşlik etti.

Devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Mustafa Malay, Nazilli OSB'nin 12 bin dönüm arazi üzerinde inşa edildiğini söyledi. Bu arazinin 790 dönümünün sanayi parseli ve 470 dönümünün de yol, sosyal tesis ve yeşil alan olarak kullanılacağını belirten Malay, "Nazilli OSB'nin yolları için 8 bin kamyon dolgu maddesi kullanılacak. Şuana kadar bu çalışmaların yüzde 7'si tamamlandı. Yolun bol ve geniş olduğu yerde sorun olmaz. Nazilli OSB'de yolların çok geniş tutulmasından memnun oldum. Aydın'daki sanayi bölgesinde dar yolların sıkıntısını çok çektik. Üretilen ve üretilecek ham maddenin organize sanayiye çok rahat girip çıkması için yoların durumu çok önemli bir konu" dedi Gelecek ay içerisinde Nazilli OSB'de sanayi tesisleri kuracak yatırımcıların arsalarının kura ile tespit edilerek, sahiplerine dağıtılacağına değinen İlçe Kaymakamı Caner Yıldız da, çalışmalarda çok kısa sürede büyük mesafeler alındığını beyan etti. Nazilli OSB'nin kullanılan teknoloji ve planlama şekliyle başka illerde kurulacak OSB'lere örnek olacağını iddia eden Yıldız, "Yakın bir zaman içerisinde de Nazilli'mizin simgesi olan 'Gıdı Gıdı' adı verilen demiryolu hattını buraya kadar uzatarak sanayicimize demiryolu kullanımını sağlayacağız" diye konuştu.

İncelemeleri sırasında ilçede merkezindeki ağaçlardan toplanan turunç reçeli hediye edilen Vali Malay, "İşte bu fırsatları değerlendirmenin bir ürünüdür. Hiçbir katkı maddesi olmadan yapılan bu organik turunç reçelini gittiğim her yerde örnek olarak göstereceğim" diyerek, ev kadınlarının ürünleri değerlendirmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

(AS-MB-İK) 28.02.2008 17:52 TSİ

Kaynak: İHA