Uyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği Yaktı

Uyuması İçin Açılan Saç Kurutma Makinesi, Bebeği Yaktı

12.05.2015 14:44 | Son Güncelleme: 12.05.2015 15:24

Anne karnındaki sesleri çağrıştırdığı düşünülerek uyuması için yanı başında açılan saç kurutma makinesi, 13 günlük bebeğin ölümüne yol açıyordu.

Bolu'nun Yeniçağa İlçesi'nde anne karnındaki sesleri çağrıştırdığı düşünülerek bebeğin uyuması için yanı başında açılan saç kurutma makinesi battaniyeyi tutuşturdu. 13 günlük bebeğin vücudunda yanıklar oluşurken, tedavisi için ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edildi.

DUMANLARI FARK ETTİLER

Yeniçağa'nın Camiatik Mahallesi'nde oturan Hülya Süzer bugün öğle saatlerinde 13 günlük olan oğlu Ahmet Yasin Süzer'i uyuması için beşiğine yatırdı. Hülya Süzer, uyumakta güçlük çeken bebeğin uykuya dalması için, anne karnındaki sesleri çağrıştırdığını düşündüğü saç kurutma makinesini açarak baş ucuna bıraktı.

Minik bebeğin baş ucunda dakikalarca açık kalarak ısınan saç kurutma makinesi battaniyeyi tutuşturdu. Dumanları fark eden aile fertleri beşikte yatan bebeklerini kurtarırken bebeğin vücudunda yanıklar oluştu.

ANKARA'YA SEVK EDİLDİ

Minik bebek 112 ambulansıyla kaldırıldığı Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Bebeğin yapılan ilk tedavisinde başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde 3'üncü derece yanıklar olduğu tespit edildi.

Bebek burada yapılan ilk tedavisinin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Bebeğin vücudundaki yanıkların ciddiyetini koruduğu ve hayati risk taşıması nedeniyle Ankara'da bir hastaneye sevk edilmesine karar verildi.

ÇARESİZCE İZLEDİ

Ahmet Yasin Süzer Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmek üzere ambulans helikoptere bindirildiği sırada babası Salih Süzer gözyaşlarına boğuldu. Salih Süzer başını ellerinin arasına koyarak çaresizlikle bebeğinin gidişini izledi.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (40)
YILDIZ: İnsanları hemen de nasıl kolay yargiliyorsunuz böyle tanımadan etmeden . bir anne çocuğuna bunu yapmak istermi ne şekilde oldu ne koşulda oldu bilmeden haberi okuyon herkes geçmiş klevyesinin başına vermiş veristirmis .. Yok cahil yok bilmem ne . kimse çocuğu o duruma gelsin istemez . güzelce Allah şifa versin diye dua edin insanları anasını babasını yargılayıp durmayin her şey bi insanlar için bir gün belki ayni şeyi siz yaşayacaksınız . o annede belki siz gibi boyle bir haber duysa bu yapılır mi demiştir kim bilir . Herkes üslubuna dikkat etsin birazzz..
ADINIZI YAZIN: Herkes damgasını vurmuş bu habere cahil diye. Yok anne baba rahat uyusun diye böyle mi olur falan filan. Ben o anneyi tanıyorum eğer sizde o anneyi tanıyor olsaydınız kendi anneliğinizden kendi babalığınızdan hatta buraya yaptığınız o yorumlardan utanırdınız. O anne bunu bilerek ve isteyerek yapmadı. O anne şimdi yavrusundan kat be kat acı çekiyo bunu hala idrak edemediniz heralde. Bir sürü trafik kazaları oluyo neden ona cahilllik demiyosunuz yolunda girmesini bilmeyene neden cahil demiyorsunuz. Buda bi kaza bilerek ve istenerek yapılmış birşey değil. Ne demiş Peygamber Efendimiz '' Kınamayınız kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz. '' yorum yaparken kimse kimseyi kınayıpda cahil damgasını vurmasın . Hayat bu yarın yada birgün bu haberin başlığında sizde olabilirsiniz
DOĞRU: BU BİR CİNAYET. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title