Üsküdar Belediyesi "İz Bırakan Kadınlar"ı Ağırlayacak! - Haberler
Haberi Paylaş

Üsküdar Belediyesi "İz Bırakan Kadınlar"ı Ağırlayacak!

Bültenler - Haberler | Güncel
Üsküdar Belediyesi

Üsküdar Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bu sene 2.'sini düzenlediği Uluslararası İz Bırakan Kadınlar Zirvesi'nde, başarılarıyla Türkiye ve dünyada iz bırakan kadınları bir araya getirecek.

Zirveye, İslam İşbirliği Teşkilatı Kadın Konseyi Başkanı Dr. Esra Albayrak ile onur konukları ünlü yazar Şule Yüksel Şenler ve süper star Ajda Pekkan'ın yanı sıra Lady Gaga gibi dünyaca ünlü isimlerim modacısı olan Zeynep Kartal ve birbirinden renkli isimler katılacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ev sahipliğinde, 9 Mart Cuma günü, saat 14.00'da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek zirveye, koşulsuz mücadeleleriyle tüm dünyada örnekle gösterilen "Uluslararası İz Bırakan Kadınları"n başarı hikayeleri damga vuracak. Zirvenin söyleşi bölümünün ardından ise Osmanlı'nın Tarihine İz Bırakan Hanım Sultanları'nın Kıyafetleri Defilesi gerçekleştirilecek.

DÜNYAYA ADINI DUYURAN KADINLAR KATILACAK

Zirveye devlet sanatçısı unvanına sahip Ajda Pekkan, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit olan Cuma Dağ'ın eşi Rukiye Dağ, tüm dünyaya basketbol oyuncularının başörtülü de olabileceğini gösteren Bosna Hersekli Indıra Kaljo, Londra, Paris, New York moda haftalarına damgasını vuran Zeynep Kartal, geçen yıl İsveç'te Yılın Kahramanı ödülünü alan Fatma İpek Alcı ve Türk bayrağını tüm dünyada başarılıyla temsil eden down sendromlu milli yüzücü Fatma Çağla Demir konuşmacı olarak katılacak.

HÜRREM SULTAN İLE OSMANLIYA YOLCULUK!

Zirvenin sonunda düzenlenecek defile kapsamında; Hürrem Sultan, Kösem Sultan, Nurbanu Valide Sultan, Mihrimah Sultan,Esma Sultan, Hatice Sultan, Safiye Valide Sultan, Ayşe Sultan gibi Osmanlı tarihinde en az padişahlar kadar büyük bir öneme sahip Osmanlı sultanlarının kıyafetleri sergilenecek. Katılımcılar, birbirinden görkemli ve ışıltılı kıyafetler karşısında Osmanlı tarihine uzanan kısa bir yolculuğa çıkacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title