Ayşe Sultan Haberleri

Ayşe Sultan haber, Ayşe Sultan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayşe Sultan - 22.04.2020
Ramazanda türbeler kapalı olacak
7 padişahın elini öptüğü alim Kanuni'nin Mihrimah Sultan'dan olan torunu Ayşe Sultan ile evli olan Aziz Mahmut Hüdayi yaşadığı devrin en büyük alimlerinden kabul edilir.
Ayşe Sultan - 10.12.2019
Erdoğan'a Meksika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Jose Luis Martinez Y Hernandez'in...
ERDOĞAN, BÜYÜKELÇİ EŞİ OSMANOĞLU İLE SOHBET ETTİ Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Büyükelçisi'ni kabul ettiği sırada Büyükelçi Martinez'in eşi ve Sultan İkinci Abdülhamit'in kızı Ayşe Sultan'ın torunu Mediha Şükriye Nami Martinez Hernandez Osmanoğlu'yla sohbet etti.
Ayşe Sultan - 10.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güven mektuplarını kabul etti
ERDOĞAN, BÜYÜKELÇİ EŞİ OSMANOĞLU İLE SOHBET ETTİ Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika Büyükelçisi'ni kabul ettiği sırada Büyükelçi Martinez'in eşi ve Sultan İkinci Abdülhamit'in kızı Ayşe Sultan'ın torunu Mediha Şükriye Nami Martinez Hernandez Osmanoğlu'yla sohbet etti.
Ayşe Sultan - 10.12.2019
Meksika Büyükelçisi Hernandez, Erdoğan'a güven mektubunu sundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulde, Büyükelçi Hernandez'in eşi ve aynı zamanda Sultan II. Abdülhamit'in kızı Ayşe Sultan'ın torunu olan Mediha Şükriye Nami Martinez Hernandez Osmanoğlu ile bir süre sohbet etti.
Ayşe Sultan - 28.05.2019
Kilis Valiliğinden Suriye'ye ziyaret
Heyet, Milli Eğitim Bakanlığı ve Azez Yerel Meclis Başkanlığının katkılarıyla inşa edilen Halime Sultan ve Ayşe Sultan anaokullarının açılışını yaptı.
Ayşe Sultan - 25.04.2018
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Karamollaoğlu, gelecek nesillere bırakabilecek en önemli mirasın, kültür, sanat, mimari olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti: "İşte bu ödül töreni, sanatı, kültürü, edebiyatı ve ilmi çalışmaları teşvik etmek için gerçekleştirilmektedir. Biliyoruz ki marifet iltifata tabidir. Sanatta, edebiyatta, bilimde, kültürde, sporda ilerlemek, ona verdiğimiz önemle yakından ilgilidir. Bütün kültürler yaşadıkları toplumun ve coğrafyanın içinden doğar, büyür ve gelişir. Ancak onu evrensel yapan verdiği mesajın derinliği ve enginliğidir. Bizim medeniyetimiz, mimariden estetiğe, müzikten edebiyata büyük bir zenginliğe sahiptir. Bilim, kültür ve sanatın en önemli iklimi ise hoşgörü iklimidir. Farklı fikirlerin, farklı düşüncelerin ayrılık değil zenginlik unsuru olarak görüldüğü toplumlarda ancak kültürel değerler zemin bulur. İslam bir kültür ve vakıf medeniyetine sahiptir. Osmanlı'da vakıfların birçoğu da sanatı, kültürü, bilimi, estetiği korumak üzere kurulmuştur. O dönemde şehir estetiğini korumak için kurulan vakıflar vardı. Şu içinde yaşadığımız dönemde bunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz yakından idrak ediyoruz. Eğitimde kaliteli personel istihdam etmek üzere kurulmuş vakıflar vardı o dönemde." Karamollaoğlu, bugün İstanbul'da 4-5 yüz yıl önce yapılan eserlere imrenerek bakıldığını vurgulayarak, "Bir Süleymaniye'ye, bir Sultanahmet'e, bir Ayşe Sultan Çeşmesi'ne bakarken duygudan duyguya, alemden aleme geçiyoruz.
Ayşe Sultan - 20.03.2018
Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'ne Doğru
12.55'te Ayşe Sultan Camii'nde tüm şehitler için Mevlidi Şerif ve Kur'an-ı Kerim okunacak.
Ayşe Sultan - 09.03.2018
Üsküdar'da 2. İz Bırakan Kadınlar Zirvesi'ne Ajda Pekkan Katıldı
'Osmanlı Sultanları Defilesi' Zirvenin finalinde defile kapsamında; Hürrem Sultan, Kösem Sultan, Nurbanu Valide Sultan, Mihrimah Sultan, Esma Sultan, Hatice Sultan, Safiye Valide Sultan, Ayşe Sultan gibi Osmanlı tarihinde en az padişahlar kadar büyük bir öneme sahip Osmanlı sultanlarının kıyafetleri sergilendi.
Ayşe Sultan - 08.03.2018
Üsküdar Belediyesi "İz Bırakan Kadınlar"ı Ağırlayacak!
HÜRREM SULTAN İLE OSMANLIYA YOLCULUK! Zirvenin sonunda düzenlenecek defile kapsamında; Hürrem Sultan, Kösem Sultan, Nurbanu Valide Sultan, Mihrimah Sultan,Esma Sultan, Hatice Sultan, Safiye Valide Sultan, Ayşe Sultan gibi Osmanlı tarihinde en az padişahlar kadar büyük bir öneme sahip Osmanlı sultanlarının kıyafetleri sergilenecek.
Ayşe Sultan - 31.01.2018
Kudeb Gözünü Uluslararası Akreditasyona Dikti
Bu eğitim programlarından mezun olanlar, Şehzade Cami'nin kündekari tarihi avlu kapılarını onardı. II. Mahmut Türbesi'ndeki 130 santimetre çapındaki ıhlamur kerestesinden yapılmış levha elden geçirerek ömrü uzatıldı. Şehzade Cami'nin İBB'ye bakan kapısının girişindeki tarihi Ayşe Sultan Çeşmesi restore edildi.
Ayşe Sultan - 21.03.2017
Sultan Abdülhamid'i Tanımayanlara Tanıtmak İstiyoruz"
Orhan Osmanoğlu, bilinenin aksine Abdülhamid'in ailesiyle yemek yediğini söyleyerek, kızı Ayşe Sultan'ın kitabında bu bilginin yer aldığını, tüm tarihçilerin de söz konusu kitabı belge olarak kabul ettiğini kaydetti.
Ayşe Sultan - 09.12.2016
Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Bölümde Prenses Farya Ölecek mi?
MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 3. BÖLÜMDE NELER OLDU? Muhteşem Yüzyıl Kösem'de bu hafta Sultan Murad ihanetlerle sarsılıyor! Prensesin, saraydan gönderildiğini öğrenen Sultan Murad Farya'nın peşine düşüyor! Papalığın adamları Prenses Farya'yı ele geçiriyor! Bunu Kösem Sultanın yaptığını düşünen Sultan Murad, annesinden hesap soruyor! Ayşe Sultan'ın sırrı açığa çıkıyor! Kudüs şövalyeleri Farya'ya bir teklifte bulunuyor! Sultan Murad sefere çıkmaya karar veriyor! Kalbi ve aklı arasında kalan Farya bir karar veriyor! Prenses Farya'nın Üsküdar sarayına gönderildiğini öğrenen Sultan Murad, onu geri getirecektir.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ayşe Sultan Haberleri | Ayşe Sultan Kimdir - Haberler - Ayşe Sultan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ayşe Sultan kimdir, hayatı ve biyografisi. Kadınlar bu okuldan dünyaya açılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 10:47:41. #1.15#

title