Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor Yerli ve yabancı turistler bağ bozumuna katıldı Ürgüp'te Bağ Bozumu festivalinden renkli görüntülerNEVŞEHİR - Ürgüp'te 1967 yılında ilki gerçekleştirilen bu yıl 48.

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor

Yerli ve yabancı turistler bağ bozumuna katıldı

Ürgüp'te Bağ Bozumu festivalinden renkli görüntüler

NEVŞEHİR - Ürgüp'te 1967 yılında ilki gerçekleştirilen bu yıl 48. Düzenlenen Uluslararası Bağ Bozum festivali etkinlikleri kapsamında bugün Ürgüp ilçesine bağlı Ulaşlı Köyünde Bağbozumu etkinliği düzenlendi.

Ulaşlı Köyü Muhtarı Halil İbrahim Gürbüz'e ait olan bağa festival alanından traktör ve araçlarla 7 den 70'e çok sayıda yerli ve yabancı turist gelerek bağ bozumu yapıldı. Bağ bozumu öncesinde görevlilerce vatandaşlara bağ makası, şapka, poşet ve üzüm sepeti dağıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgisinin olduğu bağ bozumu etkinliğinde yaklaşık 2 ton üzüm 1 saat gibi bir sürede toplandı. Ulaşlı Köyü Muhtarı ve Bağ sahibi olan Halil İbrahim Gürbüz " Çok güzel bir duygu gördüğünüz gibi herkes Türkiye'nin her yerinden hatta yabancı ülkelerden insanlar geldi, bağımda bağ bozumu yapıyorlar. Bağda 280 çubuk var yaklaşık olarak buradan 2 ila 3 ton arasında üzüm çıkar. Farklı türlerde dimrit var, parmak üzümü var, gül üzümü ve çavuş üzümü türleri var. Bu sene bu bağımı festival bağı yaptık ve insanlar güzelce üzümleri kesiyorlar." dedi Aksaray'da Bağ bozumu için Ürgüp'e gelen Bülent Kılıç isimli vatandaş " Festivale genellikle geliyoruz ve çok güzel buluyoruz hoş bir etkinlik. İlk defa bağ bozumuna katıldık. Çok güzel çok iyi çocuklar içinde değişik bir etkinlik oluyor." Dedi İstanbul'dan Bağ Bozumu için Ürgüp'e gelen Umut isimli vatandaş ise, "Festivale İstanbul'dan geliyorum. Araştırdım zaten Kapadokya'yı merak ediyordum buraya bağ bozumu festivaline geldim. İnanılmaz bir ortam var herşey çok güzel çok organik çok keyifli. İlk defa böyle bir etkinliğe katılıyorum bu tarz aktivitelerin tamamıyla takipçisi olacağım" dedi.

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor

Ürgüp'te Bağ Bozumu etkinlikleri devam ediyor
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title