Ünye'de Ekim Ayı Meclis Toplantısı Başladı

Ünye'de Ekim Ayı Meclis Toplantısı Başladı

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Köylere Hizmet Götürme Birliği ekim ayı olağan meclis toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ünye'de Ekim Ayı Meclis Toplantısı Başladı

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Köylere Hizmet Götürme Birliği ekim ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, "Mevsim şartlarından dolayı hızımız yavaşlasa da, tabi caizse 4 ve 5. viteslerde gidemesek de hiçbir zaman 3. vitesten aşağı düşmedik" dedi.

Ünye Köylere Hizmet Götürme Birliği ekim ayı olağan meclis toplantısı, gündemde yer alan 2013 Yılı Yatırım Planı ve Çalışma Programı ile 2013 mali yılı tahmini gelir ve gider bütçelerini görüşmek üzere Birlik Başkanı Kaymakam Mustafa Demir'in divan başkanlığında, İl Genel Meclis Üyeleri Fahri Şahin, Hüseyin Tavlı, Ali Özkan ve köy muhtarının katılımıyla Hükümet Konağı toplantı salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra divan katip üyeliklerine Keş Köyü Muhtarı Yahya Karaoğlan ile Kale Köyü Muhtarı Mustafa Demirel seçildi. Divan başkanlığını yapan Kaymakam Mustafa Demir'in işi çıkması nedeni ile yerine İl Genel Meclis Üyesi Fahri Şahin seçildi.

Birlik Başkanı Ünye Kaymakamı Mustafa Demir yaptığı açılış konuşmasında, "Bir yılı geride bıraktık. Ben kendi adıma Ünye'de çok güzel şeylere başlangıç yapıldığına inanıyorum. Geçirdiğimiz süre içerisinde mevsim şartlarından dolayı hızımız yavaşlasa da, tabi caizse 4 ve 5. viteslerde gidemesek de hiçbir zaman 3. vitesten aşağı düşmedik. Önümüzde 2013 yılı var. Artık 2012 yılında tarlaya ektiğimiz nadası harmanlama zamanımızın geleceğine inanıyoruz. Şereflerin en güzeli insana hizmet etmektir. Sizlere hizmet etmeyi kendi adıma şeref olarak gördüm. Ünye'ye ilk geldiğimde de bunu ifade etmiştim. Bundan sonrada böyle olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Olağan meclis toplantısında gündem maddesi gereği Ünye İlçe Özel İdaresi Müdürü Mehmet Aktiken tarafından okunan 2013 yılı Yatırım Planı ve Çalışma Programı ile 2013 mali yılı tahmini gelir ve gider bütçeleri ayrı ayrı görüşülerek, 2013 mali yılı tahmini gelir bütçesi 5 milyon 200 bin TL ve 2011 mali yılı tahmini gider bütçesi 5 milyon 200 bin TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

Ünye Köylere Hizmet Götürme Birliği ekim ayı olağan meclis toplantısı, köy muhtarlarının dilek ve temennileri ile sona erdi. - ORDU

Kaynak: İHA