Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın

Haberler.com - Haberler | Magazin
Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın

Eşcinsel evlilik gerçekleştirmiş olan ünlü İngiliz şarkıcı Elton John, okullarda bu konuyla ilgili olan kitapları kaldırtan belediye başkanına "hödük ve yobaz" dedi.

Haziran ayında seçilerek göreve başlayan merkez sağ eğilimli Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro'nun, aralarında eşcinsel evlilikten doğan ailelerin de bulunduğu toplumun her kesimine karşı ayrımcı olunmaması gerektiğini resimlerle anlatan 49 kitabı okullarda yasaklatacağını açıklaması tartışmaya yol açtı.

EŞCİNSELLİĞE KARŞI ÇIKTI

Bir ailenin, ancak kadın ve erkeğin evliliğinden meydana gelebileceğini savunan Brugnaro, eşcinsel aile kavramının normalliğinin çocuklara dayatılmasının yanlış olduğunu belirtti.

YASAKLI KİTAP SAYISI 2'YE DÜŞTÜ

Brugnaro, 250 İtalyan yazarın tepkisi üzerine, çocuklar için resimli hazırlanmış yasaklı kitap sayısını 2'ye düşürdü. Bunlar, her ikisi de eşcinselliğe ve aynı cinsten evliliğe vurgu yapan, İtalyan Francesca Pardi'nin "Piccolo Uovo (Küçük Yumurta)" ve Fransız Ophélie Texier'in "Jean a deux mamans (Jean'ın iki annesi var)" adlı kitapları.

ELTON JOHN'UN ÖFKESİ

Bunun üzerine Brugnaro'ya gösterilen reaksiyonlar sınırları aştı. Hemcinsi David Furnish ile evli olan, suni döllenme ve taşıyıcı anne yöntemiyle dünyaya gelmiş iki çocuğu bulunan Elton John, Instagram hesabından öfkesini ifade etti.

"BİZİM ÇOCUKLARIMIZ BU KİTABI ÇOK SEVİYOR"

Aynı cinsiyette ebeveynleri anlatan, çocuk kitapları yazarı ve çizeri Todd Parr'ın "The Family Book (Aile Kitabı)" adlı eserinin kapağının resmini paylaşan Elton John, "Bu, Furnish-John ailesinin favori hikaye kitaplarından biridir. Tüm şekil, boyut ve renklerde aileleri kapsayan bir dünyayı anlatıyor. Ve her şeyden önce, ailenin bir sevgi meselesi olduğunu. Bizim çocuklarımız bu kitabı çok seviyor" diye yazdı.

"CAHİL TOPLUMU DESTEKLİYOR"

John iletisinde, sonsuza kadar mutlu yaşayan aynı cinsten evlilikleri anlatan çocuk kitaplarını "salakça politize etmek"le suçladığı belediye başkanının, kapsayıcı, hoşgörülü ve aşk dolu bir dünyayı teşvik etmek yerine, ayrımcı ve cahil bir toplumu desteklediğini öne sürdü.

"HÖDÜK VE YOBAZ" DEDİ

Balayını geçirdiği kanallar şehri Venedik'in sular altında kalma riskine de gönderme yapan John, "Muhteşem Venedik gerçekten batıyor, ancak 'hödük ve yobaz' Brugnaro'nun sebep olduğu kadar hızlı değil" sözleriyle mesajına devam etti.

"VENEDİK'İ KURTARMAK İSTİYORSAN PARA VER"

Elton John'un eleştirileri üzerine Twitter hesabından kendisini savunan Belediye Başkanı Brugnaro ise, eşcinsellerle bir sorunu olmadığını belirterek, "Venedik belediye başkanı özgür bir insandır ve sizin aşağılamalarınızdan korkmuyor" ifadelerini kullandı.

Brugnaro, Elton John'un, düşüncelerini savunurken, her şeyi yapabileceğini düşünen bir zengin kibriyle kendisini aşağıladığını ekleyerek ünlü şarkıcıya, eğer Venedik'i gerçekten bu kadar seviyor ve kurtarmak istiyorsa, bu kente para yardımı yapması çağrısında bulundu.


Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın

Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın

Ünlü İsimden Belediye Başkanı'na: Hödük ve Yobazsın

Haberler.com - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (48)
egeli kürt:bak bunlar mhp li yakışmış bide erzurumlu bunlar
AZRAİL:BUNLARDA İNSAN MI ÖLDÜRMEYE DEĞMEZ
iman ne güzel:cocuklara yazik olmus cehennem odunlari adi mahluklar kafaniza tas düssün insallah
500