Ünlü Basketbol Yorumcusu İsmet Badem Tokat'ta

Ünlü Basketbol Yorumcusu İsmet Badem, "Valiler İsterse Türkiye'nin Kaderi Bir Anda Değişir. Tüm Kötülüklerin Karşısında Spor Var" Dedi.

Ünlü Basketbol Yorumcusu İsmet Badem Tokat'ta

Ünlü basketbol yorumcusu İsmet Badem, "Valiler isterse Türkiye'nin kaderi bir anda değişir. Tüm kötülüklerin karşısında spor var" dedi.

10-12 Mayıs 2007 tarihleri arasında yapılacak olan Kuzey Grubu Basketbol Şampiyonası için Tokat'a gelen 12 Dev Adam Yöneticilerinden Genel Koordinatör Samer Şenbayrak, Basketbol yorumcusu İsmet Badem, Doğu ve Güneydoğu Koordinatörü Çetin Yıldız, Bölge Antrenörü Özgür Büyük, Sadi Kundakçı, Gençlik İl Spor Müdür Vejdi Ayça ve Tokat Basketbol İl Temsilcisi Ferhat Altın Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek, İl Emniyet Müdürü İhsan Ünal ile Tokat Vali Vekili Recai Akyel'i makamında ziyaret etti. Başkan

Çiçek, amatör olarak sporla uğraşan tüm kulüp ve sporculara destek verdiklerini ve destek vermeye devam edeceklerini kaydetti. Ziyarette 12 Dev Adam Genel Koordinatörü Samer Şenbayrak ise Türkiye'de basketbolu yayarak basketbol sayesinde çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türkiye'de futbol seviyesine kadar getirebilme amacında olduklarını söyledi.

Vali Vekili Akyel ise, ziyarette Anadolu'nun her yönü ile güçlendirilmesi projelerini desteklerini, basketbol açısından Anadolu gençlerinin bu imkanlara sahip olmasından dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Basketbol yorumcusu İsmet Badem de, spor kültürünün gelişmesi gerektiğini ifade ederek, "Halktan aldığımızı halka vermesini alıştırmalıyız. Bu bir kültür, bunu aşılamak sizlere düşer. Valiler isterse Türkiye'nin kaderi bir anda değişir. Tüm kötülüklerin karşısında spor var" diye konuştu.

Öte yandan, kendisinde yurt dışında kalması için çok büyük paralar teklif edildiğini ifade eden Badem, "Türkiye'nin her bir parçasını çok seviyorum. Ülkemde topraktan aldığımı toprağa vermek, ülkeme borcumu ödemek için dolaşıyorum. 12 Dev Adam projesine inandığım için buradayım" diye konuştu.

(Nİ-SA-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA