Uluslararası 6. Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi

Uluslararası 6. Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi

Uluslararası 6. Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hüyük ilçesinde bu yıl 6'ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali sona erdi.

Hüyük ilçesinde bu yıl 6'ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali sona erdi.

İlçeye bağlı Çavuş Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 4 gün süreli festival, kapanış programı ile son buldu.

Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, kapanış konuşmasında, Sonsuz Şükran Köyü'nün sadece festivalden festivale gelinecek bir mekan olmadığını belirterek, herkesin bu projeye sahip çıkmasını istedi. 

Programda daha sonra sahneye çıkan Sonsuz Şükran Köyü'nde evi bulunan sanatçılar da yaptıkları konuşmalarda, buradaki yaşamlarından övgü dolu sözler ederken, projenin mimari Taşdiken'e teşekkür etti.

Festivalin son gününde yönetmenliğini İsmail Gümüş'ün yaptığı 'Ateşin düştüğü yer' isimli sinema filmi gösterilirken, daha sonra konser bölümünde Dağıstanlı sanatçı Ahmet Ahmedov bir kez daha sahne alarak albümündeki sevilen eserlerini seslendirdi. 

Festivalin son gecesinde ebediyete intikal eden Sonsuz Şükran Köyü sanatçılarından Erol Büyükburç da sevilen parçalarının seslendirilmesiyle anıldı. Sonsuz Şükran Köyü'ne yerleşen sanatçıların oluşturduğu koro, Büyükburç anısına  çıktığı sahnede ses sanatçısı Tayfun Korkmaz'a yaptığı düetle eşlik etti. 

Programda, festivale katılan çeşitli müzik grupları da sahnede canlı performanslarını sergiledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title