EROL BÜYÜKBURÇ HABERLERİ

Erol Büyükburç Haberleri

Erol Büyükburç haber, Erol Büyükburç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erol Büyükburç 19.11.2019
Sanatçıların köyünde, Yıldız Kenter için çınar fidanı dikildi
Ara Güler ve Neşet Ertaş gibi birçok sanatçı için fidan dikilmişti Sanat ve kültür dünyasının önemli isimlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Sonsuz Şükran Köyü'nde bir vefa projesi olarak kurulan Büyük Ustalar Çınarlığı'na daha önce de ebediyete intikal eden Ara Güler, Semavi İyice, Erol Büyükburç, Neşet Ertaş, Yaşar Kemal, Cengiz Aytmatov, Burhan Doğançay, Yavuz Özkan, Haluk Dursun ve Mehmet Ali Birand gibi Türk dünyasının önemli değerleri için çınar fidanı dikilmişti.
Erol Büyükburç 16.11.2018
Emre Kaya'dan 'MÜSLÜM' Filminin Yapımcısına Çağrı!
Şarkının ardından Müslüm filminin yapımcısına çağrıda bulunan ünlü sanatçı; "Film gerçekten çok güzel olmuş. Ancak bir konuya parmak basmak gerekli. Bütün büyük isimler vefat ettikten sonra eşleri maddi sıkıntıya düşüyor. Cem Karaca'dan, Erol Büyükburç'a, Barış Manço'ya kadar.
Erol Büyükburç 4.9.2018
Dha Yurt Bülteni 12
Safranbolu Düzce köyü yakınlarındaki Sırçalı Kanyonu'nda, altındaki kaya parçasının kopmasıyla doğal bir teras haline gelen ve ziyaretçilerinin 'taş teras' diye adlandırdığı yerden yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki kaya ilgi çekmeye devam ediyor. Üzerine çıkarak adrenalin yaşayanların, dış mekan çekimlerinde damat ve gelinlerin en çok tercih ettiği mekan olan 'taş teras' ta klip çekimi gerçekleştirildi. Hayatını kaybeden Erol Büyükburç'la 'Safranbolu'nun Güzel Kızı' klibinde düet yapan, 'Bağışla Anne' klibinden sonra söz ve müziği kendisine ait, yönetmenliğini Karabük Üniversitesi'nde öğretim üyesi Bedirhan Karakurluk'un yaptığı 'Canımsın' şarkısının klibini 'taş teras' ta çeken Safranbolulu sanatçı Hasan Alp şöyle dedi: "Klipte evliliğe giden bir aşk hikayesi var.
Erol Büyükburç: Kanser Değil, Biz Güçlüyüz'Erol Büyükburç 28.4.2018
Erol Büyükburç: Kansere Karşı Müzik!Erol Büyükburç 28.4.2018
Erol Büyükburç 29.9.2017
Adanalı Şöhretler Adına Kaldırım Oluşturuldu
Türk sineması, sanat, müzik, edebiyat, spor ve kültürel alanda ünlü 12 Adanalı isim, festival kapsamında ölümsüzleştirildi. Ünlü Hollywood Bulvarı'ndan esinlenilerek oluşturulan kaldırımda Yılmaz Güney, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Şener Şen, Suna Kan, Erol Büyükburç, Abidin Dino, Ferdi Tayfur, Menderes Samancılar, Ali Özgentürk, Aytaç Arman ve Fatih Terim'in adı yer aldı.
Erol Büyükburç 29.9.2017
Dha Yurt Bülteni-16
Türk sineması, sanat, müzik, edebiyat, spor ve kültürel alanda ünlü 12 Adanalı isim, festival kapsamında ölümsüzleştirildi. Ünlü Hollywood Bulvarı'ndan esinlenilerek oluşturulan kaldırımda Yılmaz Güney, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Şener Şen, Suna Kan, Erol Büyükburç, Abidin Dino, Ferdi Tayfur, Menderes Samancılar, Ali Özgentürk, Aytaç Arman ve Fatih Terim'in adı yer aldı.
Erol Büyükburç 11.7.2017
Onur Akay'dan Banu Alkan'a: "Allah İmparator'dan Saklasın"
Şiirleri Bestelendi! Sahnelere 1993 yılında çıkmaya başladı. TRT repertuarında çok sayıda eseri yer alan Onur Akay'ın Semahat Özdenses, Erol Sayan, Suat Sayın, Necdet Tokatlıoğlu, Teoman Önaldı, Amir Ateş, Rüştü Eriç, Necdet Varol, Sadun Aksüt, Erdinç Çelikkol, Zeynettin Maraş, Gündoğdu Duran, Turhan Taşan, Osman Babuşçu ve İlgün Soysev gibi unutulmayacak bestekarlar tarafından şiirleri bestelendi. Eserleri, TRT sanatçıları ve ünlü isimler tarafından albümlerde ve canlı yayınlarda okundu. Üç şiiri Türk pop müziğinin öncülerinden Erol Büyükburç tarafından bestelendi.
Erol Büyükburç 14.3.2017
Erol Büyükburç İçin Anma Töreni Düzenlendi
Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Erol Büyükburç, vefatının ikinci yılında kabri başında anıldı.
Erol Büyükburç 14.1.2017
Arap Dünyasına Türkçe Şarkıları Sevdiren "Çerkez Kızı"
Tarub, Türk filmlerinin yanı sıra Türk, Mısır ve Lübnan ortak yapımı onlarca filmde rol aldığını hatırlatarak, bu filmlerin bazılarını, şu şekilde sıraladı: Göksel Arsoy ile "Altın Çocuk Beyrut'ta" (1967), Erol Büyükburç ile "Bir Damat Aranıyor" (1968), Cüneyt Arkın ile "Beş Ateşli Kadın" (1968) 1960-1970 yılları arasında Türk şarkıları, oyuncuları ve sinemasını Arap dünyasıyla tanıştıran Tarub, gerçek ismiyle Emel İsmail Çerkez, 1990 yılında sanat dünyasından çekilerek Mısır'da mütevazı bir hayat yaşamaya başladı.
Erol Büyükburç: Ozan DoğuluErol Büyükburç 11.11.2016
Erol Büyükburç 20.10.2016
​"360 Derece Emel'ce" yine renkli konuklarıyla ekrana geldi
Türkiye'nin ilk starlarından Erol Büyükburç 'a olan hayranlığı nedeniyle babasının vasıtasıyla tanışan ve sonra çalışmaya başlayan Metin Özülkü, günde 4-5 saat uykuyla çocukluk geçirdiğini anlattı.
Erol Büyükburç 15.3.2016
Erol Büyükburç, Mezarı Başında Anıldı
Sanatçı Erol Büyükburç, ölümünün birinci yıl dönümünde sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.
Erol Büyükburç 15.3.2016
Erol Büyükburç Mezarı Başında İlahilerle Anıldı
Sanatçı Erol Büyükburç, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.
Erol Büyükburç 15.3.2016
Erol Büyükburç Mezarı Başında Anıldı
Sanatçı Erol Büyükburç, ölümünün 1. yıl dönümünde sevenleri tarafından mezarının başında anıldı.
Erol Büyükburç 21.1.2016
Kalp Krizi Ölümleriyle Üzen Ünlü İsimler
12 Mart 2015: Türk pop müziğinin en ünlü isimlerinden 79 yaşındaki Erol Büyükburç' da Etiler'deki evinde ölü bulundu.
Erol Büyükburç 7.1.2016
Usta Besteci Metin Özülkü, Beylikdüzü'nde Sevenleriyle Buluştu
Beylikdüzü Belediyesi, usta isimleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. Son olarak birçok ünlü isme beste veren ve 700'den fazla söz ve bestesi bulunan Metin Özülkü, Beylikdüzü'nde sevenleriyle biraraya geldi. Beylikdüzü Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Erol Büyükburç ve Edip Akbayram gibi büyük isimlerin orkestralarında müzik hayatına başlayan sanatçı söyleşide hakkında merak edilenleri yanıtladı.
Şu an buradasınız: Erol Büyükburç Haberleri | Erol Büyükburç Kimdir - Haberler - Erol Büyükburç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erol Büyükburç kimdir, hayatı ve biyografisi. Özlem Büyükburç: Babama tam doydum derken kaybettim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:36:39. #1.15#
title