Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi ve AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Yayladağı ilçesinde çadır kentlere yerleştirilen Suriyelileri...

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi ve AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Yayladağı ilçesinde çadır kentlere yerleştirilen Suriyelileri ziyaret etti.

Bakır, Yayladağı YİBO ve eski TEKEL binasının bulunduğu alanda kurulu bulunan Suriyelilerin kaldığı çadır kentlere geldi.

Burada Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat tarafından karşılanan Bakır, kamp hakkında yetkilerden bilgi aldı.

Bakır ve beraberindekiler çadır kent içerisinde dolaştıktan sonra Suriyeli temsilcilerle görüştü. Basına kapalı gerçekleşen ziyaret sonrası Bakır, açıklama yapmadan ilçeden ayrıldı.

Milletvekili Pelin Gündeş Bakır ve beraberindekilerin Altınözü ilçesindeki çadır kentlerde de incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

Muhabir: Erdal Türkoğlu/ İsmihan Özgüven

Yayıncı: İsa Sansar - HATAY

AA - Son Dakika Haberleri

Pelin Gündeş Bakır, Yayladağı, Türkiye, Avrupa, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title