Türkiye Sakatlar Derneği'nden Başkan Tuna'ya Plaket

Türkiye Sakatlar Derneği'nden Başkan Tuna'ya Plaket

Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi Tarafından Engelliler İçin Yaptığı Hizmetlerden Dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya Plaket Verildi.

Türkiye Sakatlar Derneği'nden Başkan Tuna'ya Plaket

Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi tarafından engelliler için yaptığı hizmetlerden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya plaket verildi.

Mistur Otel'de düzenlenen gecede plaketini Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şube Saymanı Ali Doğan'dan alan Tuna, engellilerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için mücadele ettiklerini söyledi. Engellilerle en çok ilgilenmesi gereken kişilerin yerel yöneticiler olduğunu ifade eden Tuna, Toroslar Belediyesi olarak engelli vatandaşlara her zaman destek olduklarını, bu kapsamda ortopedik ve görme engellilere tekerlekli sandalye ile beyaz baston dağıttıklarını hatırlattı. Ayrıca AB'nden alınan hibe kredisi ile 'Görme Engellilerin Topluma Entegrasyonu ve Engelsiz Yaşam Projesi'ni hayata geçirdiklerini belirten Tuna, "Yerel yöneticiler, engellilerle en çok ilgilenmesi gereken kişilerdir. Bu noktada Toroslar Belediyesi olarak tüm engelli dernekleriyle istişareli bir şekilde, onların önünde var olan engelleri ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde de yine bu derneklerimizle istişareli bir şekilde çalışacağız. Engelliler çok özel insanlardır. Dışlayarak değil, onlara destek olmak suretiyle önlerindeki engelleri kaldırmak durumundayız. Yaptığımız kaldırım çalışmasında dahi o kadar hassas davranıyoruz ki, engellilerimiz için her kaldırımda rampalar yapıyoruz. Yoldan en iyi geçenler ardından gelenlere engel bırakmayanlardır. Engellilerin önündeki engelleri ortadan kaldırmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

(HK-HK-Y) 11.04.2008 15:57 TSİ