Türkiye Gündemini Gazeteler de Ana Sayfalarına Taşıdı

Türkiye Gündemini Gazeteler de Ana Sayfalarına Taşıdı

Türkiye Gündemini Gazeteler de Ana Sayfalarına Taşıdı
Haberler.Com - Haberler | Güncel - Operasyon

Dün bakanların istifası, yolsuzluk operasyonunda 2. dalga ve emniyet savcılık krizi ile sarsılan Türkiye gündemini gazetelerde ana sayfalarına taşıdı.

Sabah saatlerinde Muammer Güler ve Zafer Çağlayan'ın istifası ardından öğle saatlerin Erdoğan Bayraktar'ın istifası ve Başbakan'ı istifaya davet etmesi, emniyet ile savcılık arasında 2. dalga operasyonu için kriz çıktığı iddiaları ve yeni kabine üyelerinin belirlenmesi ile Türkiye oldukça yoğun bir gündem yaşadı.

İşte ülkeyi ve piyasaları etkisi altına alan bu gündem gazetelerin ana sayfalarında ve sürmanşetlerinde büyük puntolarla ve çarpıcı başlıklarla kendine yer buldu.

İLK İSTİFA ÇAĞLAYAN'DAN GELDİ

Sabah saatlerinde 17 Aralık'taki yolsuzluk operasyonunda önce gözaltına alınan ve ifadesinin ardından tutuklanan Oğuz Kaan Çağlayan'ın babası ekonominin patronu Ekonomi Patronu Zafer Çağlayan istifa etti.

MUAMMER GÜLLER DE İSTİFA ETTİ

Çağlayan'ın istifasının yankıları sürerken bir istifa da İçişleri Bakanı Muammer Güler'den geldi. Güler görevini bıraktığını ilan etti. İki bakanın istifası gündemi sarsarken asıl bomba öğle saatlerinde patladı.

BAYRAKTAR BOMBANIN PİMİNİ ÇEKTİ

Öğle saatlerinde bir televizyon programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bayraktar 17 Aralık operasyonuna konu olan projelerin hepsinde Başbakan'ın onayının olduğunu söyledi ve yanlış bir şey yapmadığını belirterek Erdoğan'ı istifaya davet etti. Türkiye Bayraktar'ın bu sözleri ile bir anda sarsıldı.

ERDOĞAN YÜKSEK PERDEDEN KONUŞTU

Bayraktar'ın oluşturduğu deprem etkisini sürdürürken Başbakan Erdoğan partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda yüksek perdeden konuştu. Erdoğan "İçimizdeki kötüleri ayıklayacağız." dedi. Erdoğan kimsenin ülkenin geleceği ile oynayamasına izin vermeyeceklerini söyleyerek konuşmasına son verip konutuna geçti.

BAŞBAKAN YENİ BAKANLARI TANITTI

Saat 17.00 Gül ile görüşmesi beklenen Erdoğan'ın programı iptal edildi. Başbakan konutunda gecenin geç saatlerine kadar yeni kabine için çalıştı ve 21.45'te Gül'e yeni kabineyi sundu. Ardından Kamuoyuna yeni bakanları tanıttı.

EMNİYET İZİN VERMEDİ

Bu gelişmelerin arasın bir önemli olay vardı ki herkesin dikkatleri oraya çevrilmişti. Emniyet ile savcılık arasında kriz çıktığı iddiaları patlak verdi. Yolsuzluk operasyonun 2. dalgası geliyor denilirken savcılığın düğmeye bastığı ama emniyetin izin verdiği söylendi.

KAMUOYU İLE PAYLAŞTILAR

İşte Türkiye dün böylesine yoğun bir gündem ile uyanıp geceyi yine yoğun bir gündem ile tamamladı. Ülkenin ve piyasaların oldukça etkilendiği bu olaylar gazetelerinde manşetlerine yansıdı. Gazeteler olaylara kendi penceresinden bakarak dünün olaylarını bugün kamuoyu ile paylaştı.

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title