Türkan Şoray Sinema Açılışı Yaptı

Türkan Şoray Sinema Açılışı Yaptı

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, İzmit'te sinema açılışına katıldı.

Türkan Şoray Sinema Açılışı Yaptı
15.02.2016 10:18 | Son Güncelleme: 15.02.2016 10:18

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, İzmit'te sinema açılışına katıldı. Türkan Şoray hayranlarıyla fotoğraf çektirip imza verdi.

Türkan Şoray, dün akşam İzmit'te bir alışveriş merkezinde sinema açılışına katıldı. Hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Türkan Şoray, sinemanın açılış kurdelesini CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte kesti. Açılışta konuşan Türkan Şoray, "Ne kadar güzel bir günde bu buluşma. Bugün Sevgililer Günü. Sizler benim sevgilimsiniz, biliyor musunuz? Bugün çok anlamlı bir gün. Ben çok duygulandım. Hepinizin gözlerinde de sevgi görüyorum. Hepinizin gözlerini, kalbini görüyorum. Galiba çok güzel bir gönül beraberliği içindeyiz şu an. Benim hayatım boyunca sevgi ve aşk duyduğum mesleğim, yaptığım filmler sinemada oynuyor. Filmlerimizle bu güzel sevgi bağını kurduk" dedi.

İzmit halkının sanata yakın olduğunu söyleyen ünlü yıldız, "Burada filmler çekiliyor, platolar var. Yani Kocaeli, İzmit sanata çok yakın. Bu çok güzel bir şey. Sinemanın burada açılmış olması bunu gösteriyor. Demek ki Kocaeli halkından sanata talep var. Sanata bu kadar değer verdikleri için Kocaeli halkını kutluyorum. Bu anlamlı günde bu sinema açılışında bulunmuş olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Sevgi, gönül birlikteliğini yaşamış olmak ve sanatımın bir parçası olan sinema açılışında kurdele kesmiş olmak, benim için bu sevgi gününü daha da anlamlandırdı" dedi. Türkan Şoray daha sonra hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirip, imza verdi. - İzmitkocaeli

Kaynak: DHA

title